Filtry
-
-

Jakie okna wybrać do nowego domu?

Materiał partnera:

Lista produktów stolarki okiennej jest na tyle rozbudowana, że wiele osób długo zastanawia się nad optymalnym wyborem. W ofercie rynkowej dostępne są okna drewniane, aluminiowe i plastikowe. Oferowane modele występują w wielu wariantach kolorystycznych, kształtach oraz wymiarach. Jakie okna wybrać do nowego domu? Czym kierować się przy zakupie stolarki okiennej? Odpowiedzi na te i inne kluczowe pytania można znaleźć w poniższym artykule.

Whitpress


W jakie okna do nowego domu zainwestować?Producenci stolarki okiennej mają w sprzedaży profile, które zostały wykonane z drewna, aluminium lub polichlorku winylu. Okna drewniane są solidne, masywne i ciężkie, dzięki czemu charakteryzują się dużą wytrzymałość mechaniczną. Wykazują jednak mniejszą odporność na szkodliwe warunki pogodowe niż aluminiowe czy plastikowe. Okna wykonane z naturalnego surowca trzeba poddawać regularnym zabiegom impregnującym. Natomiast profile aluminiowe cechuje najwyższa stabilność, przez co doskonale nadają się do obsadzania dużych przeszkleń.

Najbardziej popularne są okna PCV, których konstrukcja bazuje na sześciokomorowym systemie profili. Warto zainwestować w modele wyposażone w kształtownik wzmocnienia, uszczelki rozmieszczone w trzech płaszczyznach oraz renomowane okucia Winkhaus activPilot. Wybrane egzemplarze zostały wykonane w trwałej technologii acrylcolor. Dodatkowo posiadają stalowe zaczepy i zabezpieczenia antywłamaniowe na całym obwodzie.

Na co zwrócić uwagę budując nowy dom? Okna PCV z trzyszybowym pakietemWłaściciele nowych domów i mieszkań chętnie inwestują w modele energooszczędne, które mają niski współczynnik przenikania ciepła. Wyjątkowo szczelne okna PCV mają niski współczynnik przenikania ciepła. Jego wartość kształtuje się w przedziale 0,9-0,7 W/m2K. Energooszczędne okna idealnie wpasowują się w obowiązujące normy budowlane. Są wodoszczelne i odporne na obciążenie wiatrem, dzięki czemu skutecznie zabezpieczają przed przenikaniem wody opadowej do domowego wnętrza.

Modele z trzyszybowym pakietem i ciepłymi ramkami optymalnie chronią przed stratami ciepła oraz skraplaniem się pary wodnej wewnątrz pomieszczeń. Rodzaj, grubość szkła czy szerokość zastosowanych profili wpływa istotnie na właściwości termoizolacyjne. Natomiast współczynnik izolacyjności akustycznej stanowi wyznacznik ochrony przed nadmiarem hałasu, który dobiega z zewnątrz. W budynku zlokalizowanym w pobliżu ruchliwej ulicy lub torów kolejowych sprawdzą się modele o wartości Rw na poziomie 45-50 dB.

Innowacyjne okna do nowego domuDuże przeszklenia są nie tylko bardzo modne, ale też wyjątkowo praktyczne. Prezentują się niezwykle efektownie w nowym domu lub mieszkaniu. Optymalnie doświetlają domową przestrzeń światłem słonecznym. Innowacyjne okna PCV wyróżniają się ultrawąskimi profilami, które dominują w nowoczesnych trendach architektonicznych. Są wyznacznikiem prostoty oraz minimalizmu. Modele wykonane z trwałego polichlorku winylu i w technologii acrylcolor zachowują walory estetyczne przez wiele lat.

Konstrukcje bazujące na prostych konturach są coraz częściej wybierane przez właścicieli domów pasywnych. Niektóre egzemplarze zostały wyposażone w uszczelnienia środkowe z wysokiej jakości materiału PCV oraz innowacyjną płetwę antywłamaniową. Zastosowanie nowoczesnych technologii w produkcji przekłada się na doskonałe parametry izolacyjne i mniejsze rachunki za ogrzewanie domu. Oferowane egzemplarze stanowią skuteczną barierę dla potencjalnych włamywaczy.

Jakie wybrać okna do nowego domu? PodsumowanieSzeroki wybór modeli energooszczędnych oraz innowacyjnych znajduje się w ofercie renomowanego producenta stolarki okiennej. Firma Domel posiada w sprzedaży okna, takie jak Energetic i Energetic Silent. Energooszczędne konstrukcje zapewniają podwyższoną ochronę cieplną oraz charakteryzują się doskonałymi właściwościami dźwiękoszczelnymi. Innowacyjne okna Quadro, Vector, Protecto i Contur wyróżniają się minimalistycznym designem, który raczej nigdy nie wyjdzie z mody.