Filtry
-
-

Nowy trend: sprzedaż nieruchomości w meta-wszechświecie

Materiał partnera:

Niedługo po tym, jak świat otrząsnął się z nowych zjawisk, takich jak lootboxy i darmowe bonusy z przedmiotami wirtualnej rzeczywistości, które można znaleźć na stronie https://bonus-bez-depozytu.pl/, na scenie pojawił się nowy trend. Jest to kupowanie domów i działek w metawszechświecie.

gry komputerowe


W ciągu ostatniego roku popyt na nieruchomości w wirtualnych wszechświatach stale wzrastał, a wraz z nim ich wartość. Jednocześnie sprzedaż w metawszechświatach trwa już od dłuższego czasu, ale trend ten stał się popularny dopiero w ubiegłym roku.

Według MetaMetric Solutions, łączna wartość sprzedaży za rok 2021 na czterech głównych giełdach The Sandbox, Decentraland, Cryptovoxels i Somnium przekroczyła 501 milionów dolarów. I to pomimo tego, że urządzenia do wprowadzania wirtualnej rzeczywistości są jeszcze dość kłopotliwe i drogie.

Zgodnie z przewidywaniami ekspertów, do końca 2022 r. łączna wartość sprzedaży może się podwoić, przekraczając 1 mld USD. Wzrostowi temu sprzyja stały wzrost popularności NFT oraz duże inwestycje w tej dziedzinie ze strony najbogatszych ludzi, w tym Marka Zuckerberga. Przy okazji założyciel Facebooka zapowiedział stworzenie własnego metawszechświata o nazwie Horizon Worlds, co jeszcze bardziej podsyciło zainteresowanie tematem.

Warto zauważyć, że koszt nieruchomości w świecie wirtualnym również zależy od lokalizacji i innych czynników, tak jak w świecie rzeczywistym. Na przykład za dom obok rezydencji Snoop Dogga trzeba będzie zapłacić nawet 450 tys. dolarów. Kupiwszy taki dom, właściciel będzie mógł go wynająć na dzień lub miesiąc, zwracając w ten sposób koszty zakupu.

W Polsce dziedzina NFT i zakupu wirtualnych nieruchomości nie doczekała się jeszcze należytej uwagi. W większym stopniu wpływa na to niskie zainteresowanie kryptowalutami zarówno ze strony rządu, jak i zwykłych mieszkańców kraju.

Tak więc, podczas gdy w metropoliach nieruchomości każdego dnia zyskują na wartości, większość Polaków nie zdaje sobie sprawy z możliwości, które tracą z powodu braku świadomości.