Filtry
-
-

Jakie meble do jasnego salonu są najlepszym wyborem?

Materiał partnera:

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. To w nim każda rodzina spotyka się po to, aby się zrelaksować oraz spędzić czas w miłej atmosferze. Pomieszczenie to powinno zatem elegancko oraz estetycznie się prezentować. Jakie meble są najlepszym wyborem do salonu w którym znajdują się jasne ściany oraz jasna podłoga?

Silesia


Kontrast w salonie a dobór odpowiednich mebliSalon to reprezentacyjne pomieszczenie w którym przyjmujemy gości oraz spędzamy czas wspólnie z rodziną, na przykład oglądając telewizor czy słuchając ulubionej muzyki. Przestrzeń ta powinna więc ciekawie wyglądać, a jej aranżacja powinna być spójna oraz zawsze dobrze przemyślana.


Jaki dobrać kolor mebli do jasnego salonu? Co prawda zadanie to dla wielu osób może wydawać się pozornie trudne, ale w rzeczywistości by stworzyć wyjątkowe wnętrze wystarczy odpowiedzieć sobie na kilka pytań, Najważniejsze jest to, jaki efekty końcowy chcemy uzyskać. Czy w salonie ma panować spójna harmonia czy też chcemy w nim zachować wyraźny kontrast.

Obecnie bardzo modne są zarówno mroczne wnętrza, jak i te typowo jasne o stylistyce skandynawskiej. Gdy salon ma być miejscem rodzinnych spotkań, to niezależnie od tonacji, musi on być funkcjonalny. W takim wnętrzu nie może zabraknąć wygodnej, szerokiej kanapy z fotelami, stołu i krzeseł do biesiad, szafki RTV oraz komody w której będzie można przechowywać gadżety elektroniczne oraz rodzinne pamiątki. Sprawdzonym wyborem są meble AKORD, które to oznaczają się wysoką jakością, ogromną trwałością oraz wyjątkowym designem.

W takich salonach, w których królują jasne ściany oraz podłogi można zastosować różnorodną feerię barw. W takim wnętrzu ściany oraz dodatki mogą być w soczystych kolorach, a meble w ciemnej tonacji. Każdy salon w którym został zachowany widoczny kontrast jest bardzo żywy oraz wesoły. Bardzo ważne jest, aby znajdujące się w nim meble posiadały geometryczne formy. Na tle idealnie białych czy kremowych ścian bardzo ciekawie prezentują się kolorowe stoliki oraz proste sofy w mocnych kolorach zieleni, granatu oraz wielu innych odcieniach. Bardzo oryginalnie wygląda też taki salon, w którym białe ściany są połączone z meblami w kolorze naturalnego drewna. Kolorystyka każdego nowoczesnego wnętrza może być zarówno łagodna, monochromatyczna, jak i kontrastowa - z silnymi barwnymi akcentami. Najważniejsze jest to, aby meble nie posiadały zbędnych ozdób.

Wyjątkowy salon o harmonijnym oraz spójnym wyglądzieNie każdy ceni sobie taki salon, w którym panuje widoczny kontrast pomiędzy ścianami, podłogą, a meblami. Mnóstwo osób preferuje w zupełności jasny salon, pełen światła oraz taki, który jest utrzymany w spokojnej tonacji. Gdy brakuje nam dekoratorskiej odwagi oraz chęci rozświetlenia szarej rzeczywistości, to wówczas warto postawić na meble w również jasnej tonacji.

Niemniej jasny salon nie wyklucza stolika oraz pozostałych mebli o ciemnej barwie. W wielu przypadkach ława w kontrastowym kolorze potrafi stać się centralnym elementem tego pomieszczenia. Mebel ten pełni nie tylko funkcję użytkową podczas spotkań z rodziną czy przyjaciółmi, lecz także jest elementem dekoracyjnym każdego salonu. Bardzo pięknie oraz oryginalnie prezentuje się on wówczas, gdy jest wykonany z surowego drewna oraz pokryty bezbarwnym lakierem .

Znakomitym wyborem do jasnego salonu są także meble wykończone białym laminatem bądź okleiną w stonowanej barwie. Warto jednak pamiętać o tym, aby w takich wnętrzach zrezygnować z masywnych, antycznych mebli w ciemnych odcieniach, które to mogłyby zbytnio przytłoczyć to pomieszczenie i odebrać mu lekkość oraz świeżość. W każdym gustownie urządzonym salonie, zgodnie z obowiązującymi trendami, można spędzać czas w miły oraz przyjemny sposób.