Filtry
-
-

Suszarka do prania - czym się kierować przy wyborze?

Materiał partnera:

Jeżeli masz dosyć rozkładanych suszarek, które zajmują sporo miejsca, a ich efektywność pozostawia wiele do życzenia, zastanów się nad zakupem nowoczesnej suszarki mechanicznej. Do Twojej dyspozycji jest kilka rodzajów urządzeń - każdy z nich pozwoli Ci suszyć pranie szybciej i w większym komforcie. Sprawdź, czym kierować się podczas zakupu tego rodzaju urządzenia!

Linkhouse


Po pierwsze - rodzaj suszarki do praniaNajbardziej klasyczne i jednocześnie najtańsze suszarki do prania to te wywiewowe, które jednak cieszą się coraz mniejszą popularnością. Zastąpiły je urządzenia kondensacyjne, które zapewniają o wiele skuteczniejsze suszenie, są łatwiejsze w obsłudze i bardziej energooszczędne. Do Twojej dyspozycji są 2 typy suszarek kondensacyjnych:
  • bez pomp ciepła, w których para wodna skraplana jest w wodę, a następnie zbierana do specjalnego pojemnika - w nowoczesnych modelach istnieje możliwość podłączenia odpływu do kanalizacji, co zwiększa komfort użytkowania;
  • z pompami ciepła, które uważane są za najbardziej funkcjonalne - zasada ich działania jest podobna, jednak dzięki pompie ciepła ogrzane powietrze zostaje następnie schłodzone, co sprawia, że urządzenia te są bardziej energooszczędne.

Warto zaznaczyć, że suszarki do prania z pompą ciepła są nieco droższe, jednak warto na nie stawiać - zapewniają najwyższą skuteczność i najniższe rachunki za prąd.

Po drugie - pojemność


Im jest większa, tym oczywiście więcej prania zmieści się wewnątrz suszarki. To z kolei pozwoli Ci szybciej wysuszyć wszystkie ubrania. Najmniejsze rozwiązania posiadają pojemność 4 kg, jednak polecamy zakup tych z przedziału 7-9 kg - zwłaszcza dużym rodzinom. Dzięki nim szybciej zakończysz cały proces prania i suszenia ubrań swoich oraz pozostałych domowników.

Po trzecie - energooszczędnośćKupując jakiekolwiek sprzęty AGD, warto zwrócić uwagę na ich klasę energetyczną. To od niej zależy, jak bardzo energooszczędne będzie urządzenie i ile pozwoli Ci zaoszczędzić na prądzie. Jeżeli chcesz obniżyć rachunki, najlepszym rozwiązaniem będzie suszarka do prania z pompą ciepłą o klasie energetycznej A++ lub A+++.

Po czwarte - dodatkowe funkcje


To, jakie funkcje posiada suszarka, również ma ogromne znaczenie. Od zastosowanych przez producenta technologii oraz rozwiązań zależy między innymi to, jaki wpływ urządzenie będzie miało na ubrania, jak szybko zakończy proces suszenia i jak bardzo wpłynie na Twój codzienny komfort.

Najlepszym przykładem nowoczesnych funkcji w suszarkach są urządzenia z serii PerfectCare Electrolux. Zastosowano w nich np. system CycloneCare, który zapewnia kompleksową pielęgnację odzieży oraz suszenie ich ze wszystkich stron czy system DelicateCare, który dopasowuje temperaturę i ruchy bębna do konkretnego rodzaju tkaniny.

To oczywiście nie wszystko. Jeżeli chcesz skorzystać z funkcjonalnego urządzenia, sprawdź, czy zostało wyposażone w opóźniony start, funkcję pary, automatyczne ważenie ubrań, obroty w dwóch kierunkach czy redukcję zagnieceń.