Filtry
-
-

Budowa domku przy lesie - o czym powinieneś pamiętać?

Materiał partnera:

Zawsze marzyłeś o domku w lesie, który będzie stanowił czystą oazą spokoju, kojarzącą się z szumem drzew i zapachem mchu? Możesz to spełnić! Dzieli Cię od tego parę istotnych do wykonania kroków i Twój wymarzony domek będzie na wyciągnięcie ręki. Podpowiemy Ci, jak osiedlić się blisko natury i czerpać z tego maksimum korzyści.

Brak pomysłu na budowę - co robićJeśli nie masz pomysłu na budowę lub nie jesteś pewny, czy chcesz załatwiać całą dokumentację urzędową - nic straconego! Są obszary w Polsce, które obfitują w nieruchomości postawione bliżej natury. Na przykład województwo śląskie posiada duże zasoby lesistości i kupno pięknego domku bezpośrednio jest jedynie formalnością! Na profesjonalnych stronach poświęconych sprzedaży, znajdziesz całą gamę ofert, nawet bez pośredników.

Jest to świetna opcja dla osób chcących posiadać domek w lesie, bez konieczności samodzielnej budowy. Oszczędza to wiele czasu, a znalezienie idealnego lokum to jedynie kwestia przeszukania ogłoszeń na stronie. Oglądanie takich domów sprawia czystą przyjemność, a ogromny wybór pozwala dopasować okolicę zamieszkania do indywidualnych potrzeb i upodobań. Nie musisz się w niczym ograniczać!

Formalności, jakich musisz dopilnować w dążeniu do swojego celuZakup działki leśnej także nie stanowi problemu. Bardzo łatwo możesz stać się posiadaczem jednej z nich. Schody zaczynają się dopiero w momencie wypełniania wniosków. Nic jednak nie jest niemożliwe! Najważniejsze, na co powinieneś zwrócić uwagę, to czy w planie zagospodarowania przewidziana jest możliwość budowy domu. Jeśli tak to sprawa jest bardzo prosta. Następnym krokiem jest złożenie prośby o wyłączenie Twojego lasu z produkcji leśnej. Kieruj ją do dyrektora Lasów Państwowych z Twojego regionu.

Jeśli działka posiada bezpieczny dojazd do drogi publicznej - kolejna formalność nie będzie sprawiała Ci problemów. Musisz jedynie zwrócić się z prośbą o wydanie decyzji dotyczącej warunków zagospodarowania i zabudowy Twojego kawałka terenu. Możliwość osiedlenia się blisko natury stoi przed Tobą otworem! Po uzyskaniu wszystkich zgód możesz z czystym sumieniem rozpocząć planowanie budowy.

Co dalej - projekt wymarzonego domuPo ówczesnym zadbaniu o formalności warto przejść do projektowania wymarzonego domu. Zwrócenie się z tą sprawą do projektantów będzie dobrym pomysłem, ponieważ będą w stanie profesjonalnie doradzić i zaplanować cały układ pomieszczeń. Po zapoznaniu się z Twoimi oczekiwaniami oraz potrzebami stworzą Ci idealny dom, który będzie praktycznym odzwierciedleniem wszystkich Twoich marzeń.

Możesz także skorzystać z opcji darmowych projektów, jednak nie będą one spersonalizowane pod Ciebie i Twoich bliskich. Przy budowie własnego zakątka kluczowe jest stuprocentowe dopasowanie do właściciela nieruchomości, który przez lata będzie cieszył się swoim kawałkiem zieleni.

Mamy nadzieję, że artykuł pomógł Ci nakreślić kroki, które musisz wykonać do urzeczywistnienia swojego marzenia. Wszystko jest w zasięgu ręki! Miłej budowy!