POLUB NAS NA FACEBOOKU
Filtry
-
-

Odpowiedni sprzęt do walki z sierścią w mieszkaniu

Materiał partnera:

Przygarniając psa lub kota pod swój dach możemy być pewni, że od tej pory nasze mieszkanie będzie pełne radości i pełne sierści. Zanim więc zdecydujemy się na zaproszenie do siebie nowego współlokatora, musimy się odpowiednio przygotować, przede wszystkim kupując odpowiedni odkurzacz do sierści i dodatkowe akcesoria, które pozwolą na uporanie się z problemem zanieczyszczeń po zwierzątkach.

Odpowiedni sprzęt do walki z sierścią w mieszkaniu


Jak skutecznie pozbyć się sierści z mieszkania?Podstawą skutecznej walki z sierścią jest wytrzymały i wydajny odkurzacz godnej zaufania marki takiej jak BISSELL. Godnej marki zaufania BISSELL pomoże nam usunąć kłaczki naszego pupila z każdego zakamarka, jednak warto zaopatrzyć się też w dodatkowe akcesoria, które pozwolą pozbyć się ich z różnego rodzaju tkanin. Przykładem takiego przydatnego narzędzia jest chociażby rolka z taśmą samoprzylepną- jej lepkie plastry doskonale zbierają pojedyncze włoski z odzieży, koców, narzut czy mebli tapicerowanych. Podobnie działają gumowe rękawice ze specjalnymi wypustkami do zbierania sierści, one także świetnie się sprawdzą w walce z kłaczkami na wszelkich tekstyliach. Takich gumowych rękawic można używać również do wyczesywania nadmiaru sierści u liniejącego futrzaka, dzięki temu mniej jej potem wyląduje na podłodze, dywanach, meblach i ubraniach. Polecamy też stosowanie płynu antyelektrostatycznego w sprayu. Zapobiega on elektryzacji tak miękkich, jak i twardych powierzchni, a co za tym idzie zminimalizuje przywieranie do nich sierści.

Jaki odkurzacz najlepiej poradzi sobie z sierścią?Wspomniany wcześniej producent urządzeń sprzątających BISSELL posiada w swojej ofercie niejeden odkurzacz do sierści. Poszczególne modele różnią się między sobą szczegółami, na przykład sposobem zasilania czy rodzajem szczotki, wybór zależy więc od naszych indywidualnych preferencji. Warto zwrócić uwagę na odkurzacz BISSELL MultiReach Active PET. To bezprzewodowy odkurzacz do sierści dedykowany głównie właścicielom psów i kotów. Ma on pojemny akumulator, dużą siłę ssania i obrotową szczotkę tangle-free, a do tego jest wielofunkcyjny, można go używać zarówno jako typowego odkurzacza pionowego, jak i kompaktowego odkurzacza ręcznego. Z pomocą takiego sprzętu bez problemu pozbędziesz się sierści z całego mieszkania.