Filtry
-
-

Chcesz kupić wymarzony dom? Załóż dochodową firmę

Szukasz pomysłu na biznes, który pozwoli ci spełnić marzenia? Najlepiej szukać wśród najbardziej dochodowych branż w kraju. Tych nie brakuje.

Chcesz kupić wymarzony dom? Załóż dochodową firmę
fot. unsplash.com


Oczywiście żadna z poniższych porad nie stanowi złotego środka oraz idealnego rozwiązania. Zwłaszcza jeśli nie posiadamy niezbędnej wiedzy, doświadczenia i niejednokrotnie pieniędzy. Niemniej, nasze wskazówki mogą cię nakierować na cel, jaki stanie się środkiem do spełnienia marzeń. Jeżeli tylko marzy ci się piękny duży dom pośrodku niczego, bądź luksusowe mieszkanko w samym sercu dużego miasta, czas najwyższy zakasać rękawy i zabrać się do pracy.

Punkt pierwszy - branża finansowa i nieruchomościTo dość oczywiste, że obracając cudzymi pieniędzmi, siłą rzeczy, część zostaje w naszych rękach. Nie inaczej jest w finansach, które są bardzo lukratywną działką, w której warto zastanowić się nad założeniem własnego biznesu. Jeśli interesujesz się tym sektorem i masz pewne predyspozycje, nic nie powinno stać na przeszkodzie, by nowy rozdział swojego życia rozpocząć właśnie tutaj.

Zwłaszcza, że pomysłów na własną firmę nie brakuje. Aby regularnie pozyskiwać spore kwoty, warto zająć się na przykład prowadzeniem lombardu, kantoru, bądź biura rachunkowego. Dobrym pomysłem jest też doradztwo podatkowe, pośrednictwo i doradztwo kredytowe, inwestycje, leasing, analizy finansowe, czy pożyczki. Nie będziemy stratni również zajmując się kredytami i pożyczkami online. Sięgając po finanse możemy liczyć na bardzo wysoki zwrot kapitału.

Ale dobrym pomysłem na kupno idealnych czterech kątów będzie też wejście w... nieruchomości, czyli kolejna dochodowa branża, dzięki której ogromnych pieniędzy dorobiło się wielu chodzących po polskiej ziemi milionerów. Zwłaszcza teraz, w dobie kosmicznej hossy dla wszystkich związanych z branżą nieruchomości. Nawet spowolnienie gospodarcze spowodowane pandemią nie poskutkowało wyhamowaniem tego sektora gospodarki, który mknie przed siebie budując kolejne wieżowce mieszkaniowe wyliczając przy tym niemałe ceny za metr kwadratowy.

Podaż na rynku pierwotnym jest ograniczona, zaś popyt nie spada nawet na chwilę. W końcu każdy z nas, nawet kosztem druzgocącego zadłużenia kredytowego, chce osiąść na swoim, na własnych warunkach i we własnych ścianach. Dlatego nieruchomości nieustannie znajdują się na topie.

Tę biznesową przygodę można zacząć od biura nieruchomości, bądź leasingu. Ale modny jest także wynajem nieruchomości. Jednak można też wykorzystać niesłabnące zapotrzebowanie na firmy budujące domy na wynajem, lub na sprzedaż. W końcu nic nie stoi na przeszkodzie, by samemu ów wymarzony dom sobie wybudować.

Szybcy i bogaci? Ze sporym kapitałem początkowym jak najbardziejWszystko kręci się wokół pieniędzy także przy branży motoryzacyjnej. To jedna z najobszerniejszych gałęzi biznesowych, która jest zarazem kluczową w gospodarce. Dlatego warto przyjrzeć się kilku ciekawym propozycjom na założenie własnej firmy w motoryzacji właśnie.

Wystartować można od niezwykle pragmatycznych rozwiązań, jak na przykład: automyjnia, zakupy na dowóz, autoholowanie, usługi kurierskie, sprzedaż akcesoriów samochodowych, wypożyczalnia aut, usługi mechaniczne, handel używanymi samochodami, usługi malarskie, wulkanizacja, wynajem limuzyn, leasing, szkoła nauki jazdy. Ale nie brakuje też pomysłów, które można określić mianem pasjonujących, niecodziennych i nietuzinkowych. Bo możemy się zająć na przykład tuningiem aut, wynajem motocyklów, organizacją tras offroadowych, wynajem kamperów, otwarciem własnego toru kartingowego, czy ekstremalnej szkoły jazdy.

Każdy z wymienionych pomysłów wydaje się być atrakcyjnym pod kątem uzyskiwanych zarobków, ale trzeba też pamiętać, że branża motoryzacyjna zwykle wymaga dużego kapitału początkowego. Jeśli jednak jesteśmy w stanie podjąć się takiej realizacji, zyski okażą jeszcze większe. Zwłaszcza jeśli do zadań czysto biznesowych dołożymy pasję i zaangażowanie.

Internet, czyli sposób na biznesStosunkowo młode medium, które pędzi jak burza. Przestrzeń internetowa rozwija się znacznie krócej niż telewizja i radio, a jednak dziś nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie bez niej współczesnego świata. Rozwój tej branży ma kolosalne znaczenie dla wielu gospodarek największych mocarstw globu. Wystarczy pomyśleć, co by się działo, gdyby tak z dnia na dzień po prostu zgasić światło i wyłączyć internet...

Z pewnością jednak jest to bardzo odległa perspektywa, dlatego spokojnie można planować założenie własnego biznesu w ramach internetu. Co doradzamy?

 • Usługi internetowe
 • Sklepy internetowe
 • Tworzenie stron internetowych
 • Hosting
 • Rejestracja domen
 • Współpraca z firmami bukmacherskimi
 • Tworzenie własnych kursów internetowych
 • Reklama internetowa
 • Blogowanie
 • Programy partnerskie
 • Vlogowanie


Gołym okiem widać, że rozstrzał między poszczególnymi biznesami jest niezwykle szeroki, zarówno jeśli chodzi o próg wejścia, poświęcony czas na rozkręcenie interesu, jak i tematykę. Możemy na przykład niewielkim nakładem finansowym skupić się na tworzeniu treści, które w dłuższej perspektywie przyniosą nam korzyści. Jak na przykład materiały wideo, artykuły, podcasty, blogi, czy kursy internetowe. Zamieszczone na odpowiednich platformach społecznościowych i po uzyskaniu popularności, mogą nam zagwarantować regularny dopływ gotówki.

Chcesz kupić wymarzony dom? Załóż dochodową firmę
fot. unsplash.com


Dobrym rozwiązaniem jest także założenie portalu informacyjnego, w którym będziemy publikować treści, jakie są w stanie zainteresować rzesze odbiorców. Mając duże zasięgi, możemy proponować miejsca reklamowe zainteresowanym podmiotom, bądź (co szczególnie tyczy się serwisów sportowych) wejść we współpracę z zakładami bukmacherskimi.

- Tych na polskim rynku nie brakuje - zauważa Irenka Zając, ekspert i analityk zajmujący się zakładami wzajemnymi. - W naszym kraju na rynku zakładów wzajemnych i gier hazardowych przez internet dostępne są 22 legalne podmioty, z czego zdecydowana większość zajmuje się bukmacherką - dodaje Irenka Zając.
Więcej na ich temat przeczytamy między innymi na mightytips pl. To porównywarka, z której dowiemy się chociażby, który zakład bukmacherski posiada licencję Ministerstwa Finansów. To szalenie istotne, ponieważ w Polsce nie można reklamować nielegalnych „buków”. Warto się mieć na baczności, ponieważ licho (w tym wypadku skarbówka) nie śpi.

Każdy biznes dobry, jeśli i chęci są dobreTo oczywiście nie wszystkie branże, jakie będą drogą do lepszego jutra każdego z nas. Równie atrakcyjne są biznesy tyczące się produktów ekologicznych, edukacji, turystyki, elektroniki, czy wreszcie zdrowia oraz medycyny. Najważniejsze, by w każdej z obranych przez nas dróg znajdowała się zwykła przyjemność. Bo jak to się rzekło w jednej z polskich komedii, „pieniądze to nie wszystko” i nawet najlepszy biznes z perspektywy ekonomicznej może nam nie dać oczekiwanej satysfakcji. Z drugiej strony, bez pieniędzy zbyt wiele nie zdziałamy. Zwłaszcza, jeśli marzą nam się piękne cztery kąty, które ostatnio potrafią być okrutnie drogie.