Filtry
-
-

Remontujesz? Zobacz co potrzebujesz

Materiał partnera:

Remont we własnym zakresie bywa stresujący i wymaga dużo pracy. Trud jednak na pewno się opłaci, jeśli unikniemy rachunków za ekipę budowlaną. Kluczowy w takich momentach jest zakup odpowiednich narzędzi, które znacznie ułatwią pracę. Ich zakup jest uzależniony od konkretnych remontów, które chce się przeprowadzić w domu lub mieszkaniu. Jakie narzędzia przydają się przy różnych pracach najczęściej? 

Remontujesz? Zobacz co potrzebujesz


Remont ścianBywają sytuacje, w których koniecznie będzie wyburzenie ściany, żeby powiększyć dane pomieszczenie. Przydatne w takich sytuacjach będą młotowiertarki lub młot udarowy, które zastąpią niewygodne walenie młotem. W takich przypadkach zawsze należy kontaktować się z konstruktorem, bo nieumiejętne usunięcie ściany może skutkować zawaleniem stropu. W przypadku usuwania powierzchni drewnianych wystarczy przecinak lub wyrzynarka. Warto posiadać też wykrywacz metali, który sprawdzi, czy w ścianie nie znajdują się niepożądane elementy. 

Osobną kwestią jest malowanie ścian, gdzie trzeba zacząć od zakupu folii zabezpieczającej lub taśmy malarskiej. Malowanie można przeprowadzić na dwa różne sposoby. Pierwszą jest zakup pędzli i wałków, co wiąże się z tradycyjnym nakładaniem farby. Dużą popularnością cieszą się jednak ostatnio specjalne systemu natryskowe, które wymagają znacznie mniejszego nakładu pracy. Jeśli ktoś zdecyduje się na użycie tapety to powinien pamiętać o dobrej jakości kleju. W przypadku nakładania tynku do sporządzenia zaprawy przyda się wiertarka z mieszadłem. 

Remont podłogiWymiana podłogi wydaje się skomplikowana, ale najczęściej bywa dużo prostsza i wymaga mniej narzędzi. Zanim zakupi się panele czy płytki podłogowe należy jednak czymś pomierzyć ile materiału w ogóle będzie potrzebne. Świetnie nadaje się do tego miara ręczna, choć ludzie coraz częściej inwestują w nowoczesne dalmierze laserowe. Należy pamiętać o folii izolacyjnej, która powinna znajdować się pomiędzy podłożem i panelami. 

Przy pracy z panelami czy kamieniem bardzo często trzeba przyciąć daną część materiału. Bardzo ciężko zrobić to ręcznie, dlatego przydatna może okazać się pilarka. Musi ona być odpowiednio ostra, słabsza modele mogą nie poradzić sobie z większymi grubościami. Dobrej jakości pilarki można znaleźć przykładowo na https://www.morele.net/

Prace wykończeniowePo przygotowaniu ścian i podłóg trzeba jeszcze je jakoś ozdobić. Zanim jednak to się stanie trzeba pamiętać o instalacjach elektrycznych, a więc gniazdku elektrycznym i oświetleniu. Przy ich zakładaniu przydatne będą zestawy wkrętaków, zarówno płaskich, jak i krzyżakowych. Lepiej odpuścić sobie pracę ze śrubokrętem i postawić na wkrętarki, które przydadzą się również do wieszania obrazków lub skręcania mebli.

W wykończeniu pokoju przydają się również pistolety do klejenia. Ich użyteczność nie ogranicza się do przyklejania przedmiotów do danej powierzchni. Przydają się potem również w codziennym życiu przy tworzeniu dekoracji, majsterkowaniu czy drobnych naprawach. W końcu remontowanie trwa całe życie i nigdy nie wiadomo, kiedy przyda nam się akurat dane narzędzie.