POLUB NAS NA FACEBOOKU
Filtry
-
-

Letnie prace ogrodowe - o czym należy pamiętać?

Materiał partnera:

Lato to okres intensywnego wzrostu oraz kwitnienia. I choć możemy się rozkoszować pięknem naszych roślin, warto pamiętać, że również o tej porze roku ogród wymaga pewnego wysiłku. Jakie letnie prace ogrodowe wykonać, by zachować nasz ogród w dobrej kondycji?

Źródło: pixabay.com


1. Letnie prace ogrodowe - o tym nie możesz zapomnieć latem
2. Najważniejsze zabiegi pielęgnacyjne na lato

Ogród to miejsce, w którym możemy się zregenerować i nabrać sił. Ale jest to również miejsce, które i latem wymaga od nas ciężkiej pracy. Jakiej? O czym należy pamiętać, szczególnie w upalne dni?

1. Letnie prace ogrodowe - o tym nie możesz zapomnieć latemNajważniejszym aspektem dbania o ogród latem, szczególnie wtedy, gdy słońce bezlitośnie świeci, jest regularne podlewanie roślin. Jeśli je zaniedbamy, nasze rośliny szybko wyschną i stracą cały wigor. Jeśli szukasz alternatywy dla ciężkiej konewki z wodą, na pewno przyda ci się pompa do ogrodu. Dzięki niej w funkcjonalny, ekologiczny i oszczędny sposób zadbasz o nawodnienie roślin. Pamiętaj, by "kąpieli wodnych" nigdy nie przeprowadzać w środku dnia.

Jeśli szukasz innych praktycznych rozwiązań, dzięki którym zadbasz o ogród latem, zajrzyj do sklepu internetowego Drillo, gdzie znajdziesz m.in. akcesoria przydatne do nawadniania lub gdy wykonujesz przycinanie krzewów.

2. Najważniejsze zabiegi pielęgnacyjne na latoSamo nawadnianie niestety nie wystarczy, by rośliny rosły piękne i zdrowe. Musimy pamiętać także o regularnym pieleniu rabat i nawożeniu kwiatów oraz krzewów, nawozem bogatym w składniki pokarmowe.

Usuwaj uschnięte pędy roślin i przekwitłe kwiatostany, np. róż. to zmobilizuje je do wytwarzania nowych pąków kwiatowych. Latem możesz także wysiewać niektóre kwiaty, np. stokrotki i bratki i rozmnażać byliny. W okresie letnim stosujemy także opryski na choroby grzybowe.

Na początku lata wykonaj przycinanie roślin, np. krzewów, które kwitły wiosną. Oczywiście w niektórych przypadkach cięć możesz dokonywać także wczesną wiosną, przed okresem wegetacji lub zakończeniu okresu kwitnienia. Regularne cięcie jest niezbędne do prawidłowego wzrostu drzew, krzewów iglastych i innych (krzewy ozdobne itd.) Także cięcie żywopłotów to zadanie na lato.

Ważnym elementem letniego dbania o ogród jest także pielęgnacja trawnika. Najlepiej, jeśli przytniesz go na wysokość nie mniejszą niż 6 cm- trawa wyjątkowo źle znosi suszę. Do nawożenia trawników warto stosować nawozy długodziałające.

Wszelkie niezbędne akcesoria, np. odkurzacz plecakowy, zamówisz w sklepie Drillo.