POLUB NAS NA FACEBOOKU
Filtry
-
-

Krzesła gięte, czyli 140 lat tradycji fabryki mebli z Radomska

Materiał partnera:

Krzesło gięte to jeden z flagowych produktów fabryki mebli z Radomska i to z grubo ponad wiekową tradycją. Upływający czas jednak nie zaszkodził producentowi mebli, a jego rozpoznawalne już na pierwszy rzut oka krzesła z giętego drewna robią furorę na całym świecie.Krzesła gięte i ich przemysłowa produkcja to zasługa Michaela Thoneta. To właśnie jemu zawdzięczamy powstanie kultowej już fabryki mebli giętych w Radomsku. Krzesło gięte z drewna bukowego między innymi dzięki wkładowi dziś już 140-letniej fabryki stało się popularne na całym świecie. A obok krzeseł giętych trudno przejść obojętnie. I nic w tym dziwnego, to doskonała propozycja do wnętrz o różnym stylu i przeznaczeniu. Dlatego też gięte krzesła to drewniane meble, którym warto jest się przyjrzeć z bliska. Na uwagę zasługują również inne unikatowe produkty meblowe prosto z Radomska.

Krzesło gięte - czym fascynuje?Krzesło gięte cechuje duża rozpoznawalność, gdyż ma ono charakterystyczną budowę, na przykład kształty oparcia. Jeden z początkowych modeli jest produkowany przez fabrykę w Radomsku aż do tej pory! A to w dobie mody na styl retro czy też vintage znakomity wybór. Chyba nie ma osoby, która choć raz nie natknęłaby się w swoim życiu na tego typu krzesła o charakterystycznym oparciu i siedzisku. I choć przez dziesięciolecia tego typu meble przechodziły drobne modyfikacje (np. w ostatnim czasie ze względów higienicznych zlikwidowano garb na krawędzi siedziska zbierający kurz i różne nieczystości oraz drobnoustroje - takie jak bakterie), nadal mają swój niepowtarzalny styl. Jak więc widać, meble Radomsko to pełna elastyczność (żeby nie powiedzieć giętkość) i dopasowanie się do wymogów czasów. A jak są robione takie meble, w szczególności gięte krzesło będące tematem artykułu? Otóż powstają one w wyniku tradycyjnej techniki gięcia drewna - wykorzystywane jest drewno bukowe. Niektóre z nich mają siedzisko i oparcie wyplatane na przykład ratanem, a inne są tapicerowane tkaninami. Trzeba jeszcze dodać, że krzesła gięte to także ich lekkość i łatwość przenoszenia z miejsca na miejsce - w związku z tym fabryki w Radomsku to uznani producenci mebli do restauracji.

Linkhouse


Meble Radomsko - gięte krzesła i nie tylko... idealne do stylowych wnętrz


Gięte meble to niejedyna opcja, którą można znaleźć w ofercie Meble Radomsko. To również wygodne i wytrzymałe, specjalnie wzmacniane krzesła nowoczesne, które znakomicie sprawdzą się zarówno w salonie, jak i w jadalni. Można dobrać do nich również nowoczesne stoliki o zachwycającym designie. Jak już wcześniej wspomniano, gięte krzesła z drewna bukowego są często wybierane do restauracji. Do tego typu wyposażenia należą także krzesła sztaplowane (także z wygodnym siedziskiem), które charakteryzują się tym, że łatwo je składować i przechowywać, wkładając jedno na drugie. Warto też zwrócić uwagę na hokery i fotele, które pasują do wystroju kawiarni.

Niezależnie od rodzaju krzeseł wszystkie one - wyprodukowane z naturalnego drewna w fabrykach w Radomsku - to stylowy dodatek.