POLUB NAS NA FACEBOOKU
Filtry
-
-

ABC budowy i remontu - chemia budowlana

Materiał partnera:

Czy wiesz, że pojęcie chemii budowlanej zmieniało się kilkukrotnie na przestrzeni lat? Obecnie w skład produktów, kryjących się pod tą nazwą, wchodzą artykuły, które same w sobie nie należą do materiałów budowlanych ani części instalacyjnych, jednak są niezbędnymi elementami podczas remontu oraz budowy.

ABC budowy i remontu - chemia budowlana


Na jakie produkty dzieli się chemia budowlana?Warto byś wiedział, że wyróżniamy kilka kategorii chemii budowlanej. Dzięki temu z łatwością odnajdziesz się w każdym sklepie budowlanym, zwłaszcza tym internetowym - ponieważ to tam z reguły znajdziesz najlepiej oznaczone i pogrupowane produkty.

  • Materiały powłokowe - tutaj znajdziesz przede wszystkim: folie izolacyjne w płynie, farby, grunty, lakiery czy inne impregnaty.
  • Mieszanki gotowe - w tej kategorii dostaniesz głównie: tynki dekoracyjne, gładzie akrylowe, masy uszczelniające, hydroizolacje, kleje do różnego rodzaju materiałów, m.in. okładzin, płytek czy styropianu.
  • Mieszanki suche - wśród tych produktów znajdują się między innymi: zaprawy tynkarskie i murarskie, kleje do ociepleń czy gładzie.


Ponadto zagadnienie to obejmuje również wszelkiego rodzaju środki odpieniające, napowietrzające, podnoszące wodoodporność danej powierzchni, a nawet zbrojenia do betonu czy posadzek. Słowem wszystko to, co stanowi dodatek do pozostałych artykułów budowlanych i znacząco wpływa na ich funkcjonalność oraz użyteczność. Z chemią budowlaną warto być za pan brat nawet wtedy, kiedy na horyzoncie nie pojawia się wizja większych zmian. W końcu dobrze jest mieć zawsze pod ręką coś, co w kryzysowej sytuacji pomoże nam usunąć nieszczelność wadliwej instalacji albo poradzi sobie z odpadającą płytką.

Chemia budowlana 2


Na co zwrócić uwagę, wybierając chemię budowlaną?Zanim zdecydujesz się na zakup artykułów z poszczególnych grup, zastanów się najpierw, w jakim pomieszczeniu będziesz ich używał.

Kolejnym krokiem jest szczegółowe zapoznanie się z instrukcją producenta. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ każdy produkt z chemii budowlanej przeznaczony jest z reguły do innego środowiska. Tym samym, jeśli poszukujesz kleju do terakoty w łazience, ważne by był on przeznaczony do pomieszczeń o dużej wilgotności.

Nie inaczej jest w przypadku farb - czy nadają się do malowania na zewnątrz budynku, czy tylko w środku? Czy można je bez obaw czyścić i czy nadają się do zawilgoconych pomieszczeń?

Poza tym, jeśli już zdecydujesz się na wyrób konkretnego producenta chemii budowlanej, zadbaj o to, by i pozostałe artykuły pochodziły właśnie od niego. Da ci to większą pewność co do współgrania ze sobą wybranych preparatów, a tym samym podniesie ich trwałość i usprawni prace remontowo-budowlane.

Chemia budowlana twoim sprzymierzeńcem w czasie remontu i budowyCzeka cię remont generalny? Planujesz tylko odświeżyć ściany lub podłogę, a może jesteś w trakcie budowy? Niezależnie od tego, w której grupie się znajdujesz, prędzej czy później staniesz przed wyborem chemii budowlanej. Postaw więc na sprawdzonych producentów, jak: Primacol, Feda Expert czy Ceresit i Atlas, by cieszyć się efektami zmian przez długie lata.

To dzięki niej przeprowadzony remont stanie się łatwiejszy, a jego efekty bardziej spektakularne i trwałe. Okazuje się bowiem, że wcale nie potrzeba wielkich inwestycji, by odświeżyć wnętrza lub nadać im zupełnie nowego charakteru. Jednocześnie warto byś pamiętał o tym, że dobrze dobrana chemia budowlana to klucz do solidnie wykonanych prac remontowo-budowlanych. Szczególną uwagę przy jej wyborze zwróć więc na etykietę oraz przeznaczenie do użytku danego artykułu.