POLUB NAS NA FACEBOOKU
Filtry
-
-

Wybieramy posadzkę w modnej kuchni - 3 sposoby na łączenie płytek z panelami

Materiał partnera:

Problem łączenia płytek z panelami pojawia się bardzo często w nowoczesnym wnętrzu, zwłaszcza na powierzchni łączącej kuchnię z otwartym salonem. Przedstawiamy 3 ciekawe sposoby, które pomogą w estetyczny sposób połączyć te materiały ze sobą.

Wybieramy posadzkę w modnej kuchni - 3 sposoby na łączenie płytek z panelami


Łączenie płytek z panelamiBudując lub remontując dom czy mieszkanie, coraz więcej osób decyduje się na projekty łączące ze sobą kuchnię i otwarty salon. To zaledwie jeden z przypadków, w których musimy zmierzyć się z problemem połączenia dwóch różnych materiałów podłogowych (najczęściej płytek i paneli), jednak zdecydowanie najczęściej spotykany.

Ostateczny projekt oraz wykończenie zależy przede wszystkim od naszego gustu. Jeżeli jednak chcemy, aby wnętrze prezentowało się odpowiednio, warto kierować się kilkoma powszechnie przyjętymi zasadami. Ponadto polecamy wybieranie sprawdzonych materiałów z gwarancją trwałości, takich jak płytki ceramiczne - klink.pl to jedno z miejsc, w których możemy znaleźć tego typu rozwiązania.

O czym warto pamiętać?Jedną z najważniejszych kwestii, które należy mieć na uwadze, jest położenie w pierwszej kolejności tego materiału, który jest trudniejszy w obróbce. Idąc za tą zasadą, najpierw powinniśmy położyć płytki, a następnie panele.

Następna istotna zasada dotyczy łączenia ze sobą wzorów. Nie powinno się tworzyć kombinacji złożonych z dwóch znacznie różniących się kolorów oraz stylów - szczególnie bogato zdobionych. Znacznie lepiej prezentują się stonowane powierzchnie, które łączą dobrze dopasowane, proste wzory; chcąc urozmaicić przestrzeń, możemy także postawić na ciekawe akcenty.

Kuchnia to pomieszczenie, w którym przebywamy często, a gdy jest połączona z salonem, staje się miejscem bardzo widocznym dla każdego gościa i domownika. Z tego powodu powinniśmy stawiać na materiały dobrej jakości, które odznaczają się wysoką wytrzymałością. Taki wybór może wiązać się z wyższymi kosztami, jednak warto rozejrzeć się za oszczędnościami przy wykańczaniu innych pomieszczeń, takich jak kotłownia. Jak układać płytki na ścianach i posadzce w kotłowni? Wybieramy tanie płytki do kotłowni, czyli miejsca, które ma być wyłącznie praktyczne.

jak połączyć płytki z panelami


Łączenie za pomocą listwyTo jeden z najpopularniejszych sposobów łączenia ze sobą płytek i paneli. Szeroki wybór listew pomoże w dobraniu odpowiedniego rozmiaru, szerokości oraz koloru. Dodatkowo możemy stawiać na produkty wykonane z różnych materiałów. Do najpopularniejszych listew należą drewniane i aluminiowe, a także wykonane ze stali nierdzewnej bądź mosiądzu.

Korek - łączenie płytek z panelamiKorek jest kolejnym często stosowanym sposobem łączenia płytek z panelami w kuchni. Możemy go wykorzystać zarówno w postaci korka naturalnego, jak i masy korkowej, którą zapełnia się wolną przestrzeń za pomocą specjalnego pistoletu. Druga opcja jest znacznie trwalsza, lecz obydwie dają ciekawy, naturalny efekt.

ukladanie panelu


Łączenia przy pomocy akryluMasa akrylowa jest szczególnie często wykorzystywana do łączenia paneli i płytek; cechuje się elastycznością oraz dużą odpornością. Również w tym przypadku wypełniamy wolną przestrzeń za pomocą specjalnego pistoletu. Popularność masy akrylowej wynika między innymi z szerokiego wyboru kolorów, dzięki czemu możemy ją dopasować do każdego wnętrza.