POLUB NAS NA FACEBOOKU
Filtry
-
-

Nieruchomości Śląsk, czyli co najchętniej kupujemy, trendy śląskich nieruchomości?

Materiał partnera:

Nieruchomości to temat rzeka i przeglądając oferty na wielu różnych serwisach ogłoszeniowych, można wyjść z założenia, że niezależnie od sytuacji, rynek ten zawsze jest bardzo aktywny. Wbrew temu, co wielokrotnie się powtarza na temat ilości posiadanych pieniędzy, chętnych na duże inwestycje mieszkaniowe nie brakuje, nawet teraz w czasach pandemii. Co jednak najchętniej kupuje się na Śląsku? Jakie nieruchomości cieszą się największym wzięciem?

Nieruchomości Śląsk, czyli co najchętniej kupujemy, trendy śląskich nieruchomości?


Jakie nieruchomości na Śląsku można kupić?Śląsk to województwo o niezbyt dużych rozmiarach, ale niewątpliwie poziom urbanizacji jest jednym z największych w kraju. To oznacza, że w stosunku do ilości powierzchni, mieszka tu znacznie więcej ludzi, niż w innych regionach, jednocześnie wciąż realizowane są nowe inwestycje budowlane - mieszkaniowe i nie tylko. Dużym plusem tego regionu jest fakt, iż poszczególne miasta są dość ściśle upakowane, tworząc dużą aglomerację, a tym samym przemieszczanie się pomiędzy nimi jest o wiele prostsze i szybsze. Z tego też względu czy to szukając domu lub mieszkania, czy może lokalu użytkowego, można natknąć się na wiele różnych rozwiązań.

Jakich ofert sprzedaży nieruchomości na Śląsku jest najwięcej?Jeżeli chodzi o ilość ofert nieruchomości na Śląsku, to zdecydowanie pierwsze miejsce zajmują mieszkania - zarówno z rynku wtórnego, jak i pierwotnego, choć z oczywistych względów, tych pierwszych jest zdecydowanie więcej. Mimo wszystko na przestrzeni ostatnich lat, tak jak i obecnie, widoczne są coraz to nowsze inwestycje, dzięki czemu wciąż powstają nowe osiedla mieszkaniowe o znacznie wyższym standardzie.

Jak wygląda rynek sprzedaży domów na Śląsku?Pod wieloma względami, ofert sprzedaży domów jest o połowę mniej niż mieszkań. Powodów tego stanu rzeczy może być fakt, że po prostu struktura gruntowa nie pozwala na zbyt dużą ilość inwestycji tego typu, a stawianie bloków jest bardziej ekonomiczne. Ale i to powoli zaczyna się zmieniać, jako że idąc za potrzebami społecznymi i chęcią posiadania choćby skrawka swojej ziemi, jak grzyby po deszczy powstają osiedla domów szeregowych czy bliźniaków. Nawet w dużych miastach można je spotkać, choć częściej na obrzeżach niż w centrach.

Grunty i działki na sprzedaż na ŚląskuJeżeli chodzi o drugie miejsce pod względem ilości dostępnych ofert sprzedaży, zdecydowanie zajmują je grunty i działki, także budowlane, ale nie tylko. Jest to szczególnie widoczne zwłaszcza w niewielkich miejscowościach, a także na obrzeżach większych miasta i oczywiście we wsiach. Sprzedający zwłaszcza upodobali sobie tereny w okolicach gór, choć i w sąsiedztwie większych aglomeracji można je spotkać. Jeżeli ktoś chce wybudować własny dom, ma taką możliwość i wcale nie ma konieczności wyjeżdżania daleko poza miasto.

Jak wygląda sprzedaż nieruchomości użytkowych?I tutaj mamy dość duży wybór, choć w stosunku do nieruchomości mieszkaniowych raczej nie ma co porównywać. Mimo wszystko przedsiębiorca szukający miejsca dla swojej firmy, z pewnością powinien coś dla siebie znaleźć, zwłaszcza że na Śląsku dość powszechne staje się także wykorzystywanie mieszkań do celów biznesowych i są one nierzadko przerabiane na biura. Mimo wszystko dużą zaletą są tutaj lokalizacje - atrakcyjne, z ułatwioną komunikacją i nierzadko w samym centrum miast.