POLUB NAS NA FACEBOOKU
Filtry
-
-

Ukryci przed wzrokiem sąsiadów

Materiał partnera:

Intymność w domu może zapewnić nie tylko gustowna zasłona z firanką, ale również roleta zewnętrzna. Będzie to szczególnie dobre rozwiązanie zwłaszcza dla tych, którzy za dnia wolą mieć okna niczym nieprzesłonięte, za to po zmroku cenią sobie swoją prywatność.

Rolety zewnętrzneTakie rozwiązanie idealnie sprawdzi się w domach jednorodzinnych. Rolety zewnętrzne nie tylko ochroni przed ciekawskimi spojrzeniami, ale też przed chłodem i hałasem.

Rolety elewacyjne mogą być wykonane z aluminium lub plastiku, który jest zwijany do metalowej skrzyni. Mechanizm taki może działać na sznurek, taśmę lub silniczek. Działanie takiego silnika można dostosować do swoich potrzeb. Sterowanie niektórymi modelami nie wymaga nawet wychodzenia z łóżka. Różne jest także montowanie rolet. Niezwykle elegancki i nierzucający się w oczy jest system rolet podtynkowych, ukryty pod elewacją.

Rozmiar rolet można dopasować na wymiar do każdego okna. Istnieje również możliwość wymiany pancerza rolety bez kupowania całej nowej rolety. To szczególnie istotne, jeśli chcemy odświeżyć wygląd pancerza lub został on uszkodzony mechanicznie. Pancerze dostępne są w różnych kolorach, na pewno więc uda się znaleźć najlepiej nam pasujący.

Ciekawym rozwiązaniem osłonięcia okien może być także markiza zewnętrzna, czyli roleta na zewnątrz. To doskonały sposób na ochronę przed palącym słońcem w upalne lato. Jednocześnie ich przejrzystość pozwala zachować widoczność otoczenia wokół mieszkania. Markizy okienne sprawdzą się nie tylko w domu, ale i w biurze. Rolety materiałowe na zewnątrz są dostępne w wersji zarówno do małych okien, jak i do okien balkonowych, a roleta balkonowa pomoże zacienić nawet niewielki balkon.

Zamiast zasłonJeśli jednak mieszkasz w bloku, ale zamiast zasłon wolisz inne rozwiązania, zainwestuj w rolety domondo. Szeroki wybór rolet do pomieszczeń pozwoli znaleźć model najbardziej pasujący do stylistyki mieszkania. Dostępne są tradycyjne rolety aluminiowe (żaluzje) - niezwykle popularne w latach 90., a dziś przeżywające swój renesans. Obecnie dostępne są również w wersji z drewna lub bambusa. Rolety rzymskie połączą estetykę zasłon z funkcjonalnością rolet materiałowych. Rolety materiałowe są najpopularniejszym sposobem na zasłonięcie okna, czy to przed okiem sąsiadów, czy upalnym słońcem w lecie. Dostępne we wszystkich kolorach tęczy lub zdobione w gustowne wzory z pewnością dodadzą szyku naszym pomieszczeniom. Ciekawą opcją mogą być także rolety plisowane. Będą świetnie wyglądać i w domu, i w biurze, a ich konstrukcja (na listwach, nie na rurze nawojowej) sprawdzi się zwłaszcza podczas problemów z nadmiernym nasłonecznieniem wnętrza.