POLUB NAS NA FACEBOOKU
Filtry
-
-

Rolety dzień noc - jak je wybrać, które będą najlepsze i co trzeba wiedzieć przed ich zakupem?

Materiał partnera:

Rolety dzień noc to produkty wszechstronne, cenione i bardzo często wybierane przez wielu klientów. Łączą prostotę, wygodę, atrakcyjny wygląd oraz olbrzymią praktyczność, dzięki czemu tak dobrze sprawdzają się w wielu domach oraz mieszkaniach. Jak je jednak wybrać i co warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na ich zakup? Przede wszystkim olbrzymim atutem rolet dzień noc jest to, że łatwo dopasować je do naprawdę różnych wnętrz. Niezależnie od tego, czy to przestrzeń nowoczesna, minimalistyczna, skandynawska czy nawet dość klasyczna, na pewno uda nam się dobrać do niej właśnie rolety dzień-noc, które idealnie skomponują się z resztą wyposażenia czy dekoracjami w danym pomieszczeniu.

Rolety dzień noc - jak je wybrać, które będą najlepsze i co trzeba wiedzieć przed ich zakupem?


Czym są rolety dzień noc i co je charakteryzuje?Rolety dzień nocy składają się z poziomych pasów, które znajdują się na tkaninie, z których rolety te są wykonane. Sama roleta składa się również z dwóch warstw, które można względem siebie dowolnie ustawić. Dzięki temu w bardzo elastyczny i wygodny dla nas sposób możemy ustalić, ile światła będzie wpadać do naszego pomieszczenia w danym momencie.

Sposób sterownia roletami dzień noc to jeden z ich największych atutów. Dzięki zastosowaniu pasów możemy w bardzo łatwy, wygodny i - co ważne - niezwykle precyzyjny sposób, ustawić, ile światła wpadnie do pomieszczenia. Opcji aż tak dokładnej i wygodnej regulacji próżno szukać w przypadku wielu innych żaluzji czy rolet. Jeżeli chcemy, aby przestrzeń została zaciemniona, decydujemy się na skorzystanie z pasów zaciemniających, jeżeli jednak chcemy, by światło do pomieszczenia wpadało, ustawiamy odpowiednio pasy transparentne.

Zalety i wady rolet dzień nocW przypadku produktu tego typu zdecydowanie więcej będzie pierwszych. Zaliczają się do nich:

  • wygoda użytkowania oraz łatwość sterownia roletami,
  • możliwość bardzo precyzyjnego sterowania i dopasowania w taki sposób, by ilość światła wpadająca do pomieszczenia była idealna,
  • łatwość montażu,
  • atrakcyjny wygląd i łatwość dopasowania do różnych wnętrz, niezależnie od stylu,
  • możliwość wyboru wielu kolorów, dzięki czemu dopasowanie rolet do wnętrza staje się prostsze,
  • jeżeli zdecydujemy się na taką opcję, rolety dzień noc mogą być wykonane z materiału odpornego na osiadanie, dzięki czemu utrzymanie ich w czystości będzie zadaniem naprawdę prostym.


Wad jest znacznie mniej. Najpoważniejsza wiąże się z tym, że niemal niemożliwe jest uzyskanie pełnego zaciemnienia. Będą pojawiać się niewielkie prześwity, stąd pewna ilość światła zawsze będzie wpadać do pomieszczenia, są to jednak ilości naprawdę małe i niemal dla wszystkich użytkowników rolet absolutnie akceptowalne.

Minusem może być również to, że w przestrzeniach wyjątkowo zaaranżowanych, np. w stylu glamour, będą zbyt proste, przez co lepiej zdecydować się np. na zasłony weneckie.

Jak wybrać rolety dzień noc i na co zwracać uwagę?W pierwszej kolejności musimy zwrócić uwagę na rodzaj rolety.

Możemy zdecydować się na:

  • Rolety dzień noc w kasecie - roleta będzie chować się w kasecie wykonanej z aluminium PVC lub podobnego materiału. Sprawia to, że całość będzie chroniona przed uszkodzeniami mechanicznymi, a przede wszystkim kurzem. Sam montaż kasety jest również prosty i nie narusza konstrukcji okna.
  • Rolety wolnowiszące - Wałek montowany do sufitu lub ściany. Materiał swobodnie zwisa w dół i może być nawijany i rozwijany. Rozwiązanie to jest polecane do okien, w których nie można zastosować rolet w kasecie.


Istotny będzie również odpowiedni poziom zaciemnienia. Wykorzystanie różnych materiałów sprawia, że poszczególne rolety będą, przy podobnym ustawieniu, wpuszczać do naszego pomieszczenia inną ilość światła. W tym przypadku informacja podawana jest przez producenta. Pamiętajmy, by się nią zainteresować lub określić firmie, która będzie wykonywać dla nas rolety dzień noc, jaka opcja i jak mocne zaciemnienie danego pomieszczenia nas interesuje.

Możemy wybrać również odpowiedni kolor. Zarówno pasy zaciemniające, jak i te transparentne mogą zostać wykonane w różnych kolorach. Z tego powodu łatwiej będzie nam dopasować je do danego wnętrza, zwłaszcza gdy dominują w nim kolory mniej standardowe. Pomoc w doborze odpowiedniego koloru na pewno zaoferują również pracownicy firmy, która będzie dla nas wykonywać rolety dzień noc.

Istotny jest wymiar, zwłaszcza jeżeli nie decydujemy się na rolety, które zostaną dopasowane do naszych wymagań. Wtedy musimy wykonać wszystkie niezbędne pomiary, a następnie dobrać do nich odpowiednią roletę dzień noc. Wygodniejszym, pewniejszym i lepszym rozwiązaniem jest jednak wybranie rolet dzień noc na wymiar, gdzie zostaną idealnie dopasowane do naszych wymagań i danego pomieszczenia. Pamiętając, że montujemy rolety na okna, gdzie może pojawić się kurz, istotne jest, aby roleta posiadała kasetę zabezpieczającą materiał przed kurzem.

Rolety dzień noc - ile kosztują i gdzie je kupić?Ceny są dość zróżnicowane, zależą od rodzaju rolety, materiału, z którego została wykonana czy koloru. Różnią się one również przede wszystkim jakością. Najtańsze modele rolet bez kasety w markecie możemy kupić już w cenie około 50 zł. Zachęcamy jednak do wyboru produktów wyższej klasy, wykonywanych na konkretny wymiar. Ich cena jest wyższa, jednak są idealnie dopasowane do okna i - co najważniejsze - powinny być to rolety z kasetą. Fachowiec doradzi w wyborze odpowiedniego systemu. Kolor można dobrać u siebie w domu z naszego wzornika, tak aby pasował do barw w pomieszczeniu.

Jeżeli poszukujecie rolet w Krakowie, okolicach lub w województwie małopolskim, sprawdźcie ofertę www.krakowrolety.pl