POLUB NAS NA FACEBOOKU
Filtry
-
-

Czy nowe mieszkania w Warszawie są drogie?

Materiał partnera:

Warszawa jest ogromnym miastem, z największym chyba w Polsce wyborem różnego typu mieszkań. Znajdą się odpowiednie mieszkania zarówno dla osób potrzebujących ciszy i spokoju, jak i dla osób preferujących łatwy dostęp do atrakcji w centrum miasta. Prawie w każdej dzielnicy można znaleźć nowoczesne nieruchomości zbudowane w XXI wieku, jak i budynki z okresu socrealizmu, a także stare bloki z lat 60. i 70.

Czy nowe mieszkania w Warszawie są drogie?


Gdzie kupić mieszkanie w Warszawie?Warszawa podzielona jest na 18 dzielnic. Serwis Morizon od kilku lat tworzy rankingi atrakcyjności dzielnic. Na prowadzenie co roku zdecydowanie wysuwa się Mokotów. To za sprawą wyjątkowo szerokiej oferty kulturalnej i edukacyjnej, rozbudowanej infrastruktury oraz znakomitego połączenia w ramach transportu miejskiego z innymi dzielnicami. Mokotów jest również bardzo piękną częścią stolicy, ale też nie należy do tanich. Np. developer Skanska podaje średni koszt mieszkań jako ok. 11 tys. zł. za m2.

Zaraz za Mokotowem plasuje się Śródmieście. Mieszkając w tej dzielnicy nie trzeba martwić się słabą komunikacją miejską czy dostępem do rozrywek, gastronomii i handlu, ale można się za to przejmować jakością powietrza oraz zakorkowanymi ulicami i problemami z parkowaniem. Ceny mieszkań w centrum Warszawy są jednak dosyć wysokie. Koszt za m2 takiego mieszkania u dewelopera Yareal to nawet 14 tys. zł.

Na trzecim miejscem rankingu ulubionych dzielnic Warszawy znajduje się Ursynów. Tu z kolei można znaleźć ciszę i wiele terenów zielonych. Jest to również dzielnica bardzo dobrze skomunikowana z innymi rejonami stolicy. Ceny są dość wysokie, ale zdarzają się też ceny na poziomie średnim lub nawet niskim, zwłaszcza przy dużych metrażach - np. u dewelopera White Stone można kupić mieszkanie już za ok. 7 tys. zł za m2.

Nie można zapominać o Wilanowie - jest to dzielnica, która rozwija się wyjątkowo prężnie. Mieszkając w niej, nie można narzekać na brak różnych sklepów, kawiarni czy lokali gastronomicznych. Powstaje także coraz więcej żłobków, przedszkoli, szkół, aptek czy przychodni. Wilanów jest dobrze skomunikowany z innymi rejonami stolicy. Jest to piękna i elegancka część Warszawy. Jakie są ceny mieszkań na Wilanowie? Nowe mieszkania są oferowane przez developerów za cenę od ok. 10 tys. zł do 13-14 tys. Nowe mieszkania na Wilanowie budują chętnie renomowane firmy developerskie, m.in. Robyg, Polnord czy Dor Group.

mieszkanie-warszawa


W które dzielnicach Warszawy są najtańsze mieszkania?Najmniej popularnymi wśród nabywców dzielnicami są Wawer, Wesoła oraz Rembertów. W tych dzielnicach ceny mieszkań są również najniższe - wahają się między 7-8 tys. zł. Są to rejony położone na obrzeżach stolicy, z nieco gorszą od reszty dzielnic lokalną komunikacją miejską w postaci autobusów (tramwajów brak) i mniejszą liczbą atrakcji. Na plus można zaliczyć wiele terenów zielonych. Komunikacja z centrum jest całkiem dobra, ponieważ jeździ kolej miejska.

Od czego zależą ceny mieszkań w Warszawie?Cena mieszkania w Warszawie, a raczej różnice cen między dzielnicami - zależą od kilku czynników:

 • Lokalizacja - przy czym nie decyduje tylko odległość od centrum, ale także specyfika dzielnicy.
 • Standard osiedla i technologia wykonania (cegła, wielka płyta, rama H).
 • Komunikacja (metro znacznie podnosi cenę, ważna jest sieć autobusowa i tramwajowa, istotne jest to zwłaszcza w przypadku mieszkań z przeznaczeniem na wynajem).


Ile kosztują mieszkania w poszczególnych dzielnicach Warszawy?Ceny mieszkań w stolicy różnią się mocno w zależności od lokalizacji nieruchomości. Zostały już wymienione średnie ceny lokali w takich dzielnicach, jak Śródmieście, Ursynów, Mokotów, Wilanów, Wawer, Wesoła i Rembertów. Średnie ceny mieszkań w innych dzielnicach, to:

 • Białołęka - ok. 8 tys. zł,
 • Targówek - ok. 9 tys. zł,
 • Praga - ok. 10 tys. zł,
 • Bielany - ok. 10 tys. zł,
 • Bemowo - ok. 10 tys. zł,
 • Żoliborz - ok. 12 tys. zł,
 • Wola - ok. 12 tys. zł,
 • Ochota - ok. 11,5 tys. zł,
 • Włochy - ok. 9 tys. zł,
 • Ursus - ok. 8,5 tys. zł.


Warszawa jest zdecydowanie jednym z droższych miast w Polsce. Życie tutaj nie jest najtańsze, ale również zarobki są wyższe niż w innych miejscowościach. Do stolicy przyjeżdża coraz więcej osób, a więc i ceny, także nieruchomości, idą w górę. Rozrasta się też aglomeracja warszawska a miejscowości podwarszawskie dysponują relatywnie dobrą komunikacją ze stolicą. Wygranymi ostatnich lat są miasteczka dysponujące połączeniem kolejowym z Warszawą, ponieważ pomaga to unikać korków. Ciekawy artykuł na temat ważnych informacji, jakie należy zgromadzić przed zakupem mieszkania, można znaleźć na blogu Dor Group - tutaj.