POLUB NAS NA FACEBOOKU
Filtry
-
-

Stół rozkładany okrągły czy prostokątny? Jaki stół do jadalni?

Elegancki i funkcjonalny stół w jadalni nadaje charakteru całemu pomieszczeniu, jest głównym elementem aranżacji pokoju. Ten reprezentacyjny mebel powinien zachwycać stylistyką i jednocześnie spełniać rolę praktyczną, dlatego przed zakupem zastanów się jaki stół do jadalni wybrać. Stół rozkładany okrągły czy prostokątny?

Stół rozkładany okrągły czy prostokątny? Jaki stół do jadalni?


Jaki stół do jadalni?Jadalnia to miejsce, w którym spędzasz czas w gronie najbliższych, wspólne posiłki to niezwykle ważne momenty w życiu rodziny. Centralnym punktem wyposażenia tego pokoju jest stół, który musi spełniać określone kryteria dostosowane do Waszych potrzeb. Wybór stołu do jadalni powinien podkreślać stylistkę w jakiej zaaranżowano pomieszczenie. Jednak spójny design to nie wszystko, przede wszystkim musisz uwzględnić metraż pokoju oraz ilość osób, które będą z niego korzystać. Zwróć uwagę nie tylko na liczbę domowników. Pomyśl też, czy w Waszym domu bywają przyjaciele, stół rozkładany to dobry pomysł, kiedy często przyjmujesz gości. W praktyce niewielkie modele zazwyczaj okazują się niewystarczające. To idealna koncepcja zarówno dla małych jak i licznych rodzin, w sprzedaży znajdziesz meble tego rodzaju w różnych kształtach.

Kiedy wybrać stół rozkładany okrągły?Okrągły stół w jadalni to doskonała alternatywa dla miłośników stylu i elegancji, nadaje pomieszczeniu harmonii, przytulnego charakteru. Zaokrąglone krawędzie stołu to dobry pomysł, jeżeli w domu są małe dzieci. Dzięki temu Twoje pociechy nie zrobią sobie krzywdy o wystające kanty. Okrągły blat stołu w jadalni ułatwia rozmowę, ponieważ wszyscy widzą się bez konieczności wychylania się podczas posiłku. Stół rozkładany okrągły to rewelacyjna koncepcja, kiedy Twoja rodzina jest liczna i często zapraszasz do domu gości. Okrągły stół do jadalni umożliwia ustawienie dużej nieparzystej liczby krzeseł i każda z osób ma swobodny dostęp do serwowanego jedzenia.

Różnorodne rozmiary blatów nadają się doskonale do średnich i rozległych przestrzeni. Decydując się na taki zakup, pamiętaj że okrągły stół najlepiej prezentuje się w centralnym punkcie pokoju. Jeśli w ogranicza Cię niewielki metraż, postaw na stół kwadratowy lub stół rozkładany prostokątny, który ustawisz w rogu pokoju lub przy ścianie.

Stół rozkładany prostokątny - zaletyProstokątny stół do jadalni to uniwersalne, ponadczasowe rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Ergonomia takiego mebla umożliwia wykorzystanie go praktycznie w każdym punkcie pokoju. Stół rozkładany prostokątny możesz ustawić pośrodku jadalni podczas przyjęcia, na co dzień może stać pod ścianą. Prosty kształt sprawia, że stół prostokątny idealnie komponuje się z nowoczesnym, minimalistycznym wystrojem. Prostokątny stół możesz również wykorzystać jako blat roboczy, do nauki i pracy. Rozkładany stół prostokątny umożliwia dostosowanie do konkretnych okoliczności, bez problemu możesz w każdej chwili zmienić wielkość mebla.