Praca Pszczyna Praca Pszczyna
POLUB NAS NA FACEBOOKU
Filtry
-
-

6 powodów, dla których warto inwestować w nieruchomości

Materiał partnera:

Kryzys gospodarczy wiele osób skłonił do nowego spojrzenia na swoje finanse i poszukiwania nowych źródeł dochodów. Jednym ze sposobów pomnażania swojego kapitału jest inwestycja w nieruchomości. Dlaczego warto to zrobić?

6 powodów, dla których warto inwestować w nieruchomości


Inwestycje to najlepszy sposób zwiększania swoich dochodów. Specjaliści podkreślają, że oszczędzając, możemy zachować jedynie 100% swoich dochodów (a i to w praktyce jest niemożliwe). Tymczasem inwestując, możemy znacząco zwiększyć swój majątek lub zabezpieczyć oszczędności na przyszłość (np. dla dzieci). Jednym ze sposobów inwestowania jest zakup nieruchomości. Może to być grunt, lokale użytkowe czy mieszkanie w bloku pod wynajem. Warto pamiętać, że nie musimy inwestować w nieruchomości w Polsce — coraz popularniejszym kierunkiem są zagraniczne inwestycje, np. w tanie domy w Hiszpanii na sprzedaż (https://worldresidence.eu/lista-ofert-zakup-ceny/domy-na-sprzedaz-w-hiszpanii/). Dlaczego warto rozważyć taką inwestycję?

1. Comiesięczny dopływ gotówkiLokal użytkowy, mieszkanie lub przestrzeń coworkingowa — każde z tych miejsc można wynajmować, zyskując stały, comiesięczny dopływ pieniędzy. To przewidywalny, pewny zysk, który znacząco uzupełni Twój domowy budżet. Dodatkowo świadomość, że Twoje finanse nie są zależne od wyłącznie jednego źródła dochodów (np. pracy), z pewnością da Ci poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

2. Zysk większy niż z lokatyChyba każdy, kto próbuje inwestować lub interesuje się oszczędzaniem, wie, że lokaty w bankach nie są najlepszym miejscem na pomnażanie swojego kapitału. Zakup nieruchomości potrafi przynieść znacznie większe zyski w skali roku. Na dodatek mamy na nie realny wpływ — możemy wyremontować mieszkanie, by móc żądać wyższej opłaty od najemców, możemy także wynajmować każdy pokój osobno zamiast całego lokalu. To tylko przykłady. Kreatywny inwestor z pewnością znajdzie znacznie więcej możliwości i szybko zorientuje się, że lokata bankowa nigdy nie przyniosłaby takich korzyści.

3. Zabezpieczenie na przyszłość dla dzieci lub bliskichTo dla wielu osób najważniejszy punkt. Mieszkanie może zapewniać dodatkowy dochód i być wsparciem domowego budżetu, dzięki któremu nasze dzieci i bliscy będą żyć na godnym poziomie. Może także generować zysk, który odłożymy na edukację dzieci. W przypadku śmierci jednego z małżonków wynajmowane mieszkanie przynosi dochód, który stanowi znaczący dodatek do emerytury. A w razie skrajnej sytuacji mieszkanie, grunt lub lokal użytkowy zawsze można sprzedać, by np. sfinansować leczenie bliskiej osoby.

4. Własne miejsce na wakacje!Pomyślmy także o czymś bardziej przyjemnym — czyż nie wspaniale byłoby mieć własne miejsce na wakacje? Wówczas wysokie koszty hoteli lub pensjonatów nie muszą nas interesować, bo spędzamy urlop u siebie! Warto poszukać urokliwego miejsca nad morzem lub w górach, a także poza granicami naszego kraju — co powiesz np. na tanie domy w Hiszpanii na sprzedaż? Jeśli pomysł wydaje Ci się nieco abstrakcyjny, odpowiedz sobie na pytanie — właściwie, dlaczego nie?

5. Nieruchomości zwiększają swoją wartośćZakup nieruchomości jest jednym z najbardziej pewnych sposobów inwestowania, dlatego często poleca się go osobom z niewielkim doświadczeniem w kwestii finansów. Ceny nieruchomości rosną, popyt — także. Dzięki temu inwestor znajduje się w komfortowej sytuacji, w której jego kapitał z roku na rok zwiększa zysk. Można to wykorzystać, by w dogodnym momencie sprzedać nieruchomość lub obserwować rynek, by wiedzieć, czy warto podnieść ceny za wynajem.

6. Niewielki nakład pracyInwestycja w nieruchomości z czasem może stać się naszym sposobem na dochód pasywny, czyli taki, który wymaga od nas minimalnego nakładu pracy. Posiadając jedno lub kilka mieszkań, poświęcimy im maksymalnie kilka-kilkanaście godzin w miesiącu, a zysk, jaki otrzymamy, jest nieporównywalnie większy. Na dodatek dysponując portfelem kilku lub kilkunastu mieszkań, możemy zrezygnować z pracy na etacie. To niesamowite poczucie komfortu, gdy spędzasz urlop z bliskimi i obserwujesz, jak pieniądze "same" wpływają na Twoje konto — o coś takiego warto się postarać!