Praca Pszczyna Praca Pszczyna
POLUB NAS NA FACEBOOKU
Filtry
-
-

Lampki i systemy oświetleniowe do łazienki - o czym warto pamiętać?

Dobrze wyposażone i zaaranżowana łazienka to miejsce, w którym czujemy się komfortowo i przyjemnie. Niezwykle istotnym elementem, mającym wpływ na ostateczny wygląd łazienki, jest instalacja oświetleniowa. Powinna być dostosowana do potrzeb wszystkich domowników, którzy z łazienki będą korzystać. W trakcie jej wykonywania należy pamiętać zarówno o względach estetycznych, jak i praktycznych. Do tych ostatnich należy duże zapotrzebowanie na światło. W łazience bowiem często przeglądamy się w lustrze oraz na różne sposoby ingerujemy w nasz wygląd. Zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiadamy - jakie systemy oświetleniowe wybrać oraz na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu.

Lampki i systemy oświetleniowe do łazienki - o czym warto pamiętać?


Światło w łazience - dla wygody i piękna


Łazienka to miejsce o szczególnym przeznaczeniu. Oprócz takich podstawowych czynności jak mycie czy golenie, w łazience także nakładamy makijaż, a także poddajemy nasze ciało różnym innym działaniom. Z tych powodów, pomieszczenie to powinno być jasno oświetlone, w stopniu wystarczającym dla wykonania wszystkich potrzebnych czynności.

W wyborze oświetlenia powinniśmy zwrócić uwagę między innymi na kolor emitowanego światła. Często, wybieramy światło lekko żółte - o ciepłej barwie - które oddziałuje na nas przyjemnie i wprowadza przytulną atmosferę. Najczęściej, światło ciepłe emitowane jest przez oświetlenie główne. W przypadku lampek instalowanych przy lustrze możemy zdecydować się na wybór oświetlenia białego. Światło takie jest co prawda bardziej sztuczne, jednak - niezwykle pomocne w codziennej trosce o naszą twarz. Nie tylko oświetla wszystkie szczegóły i niedoskonałości naszej cery, ale także nie zaburza jej kolorytu - co doskonale wpływa na rezultat wykonywanego tatuażu.

Lampy sufitowe i nieśmiertelne plafonyLampa sufitowa powinna być wybrana pod kątem ilości źródeł światła. W przypadku, gdy potrzebujemy, by światło było dobrze rozproszone i równomiernie oświetlało każdy kąt - najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie lampy o jednorodnej osłonie. Do takich należą kultowe plafony, które występują dziś w wielu atrakcyjnych wersjach. Wbrew pozorom, plafony nie odeszły do lamusa, lecz przeżywają obecnie renesans popularności.

W innym przypadku, możemy sięgnąć po lampy z kilkoma źródłami światła, przeznaczonymi do regulacji. Pozwalają nie tylko na oświetlenie całego pomieszczenia, ale także wybrać te jego punkty, które pragniemy dodatkowo rozjaśnić.

W lampy różnych typów, przeznaczone do stosowania w łazienkach, zaopatrzyć się możesz w sklepie: tomix.pl.

Oświetlenie punktowe do łazienkiWiele osób przystępujących do wyboru instalacji oświetleniowej w łazience, decyduje się na wybór oświetlenia punktowego. Jest ono chętnie wykorzystywane zarówno w łazienkach o dużej powierzchni, jak i tych mniejszych. Pozwala nie tylko na rozjaśnienie całego pomieszczenia, ale także - na wprowadzenie światła do tych kątów, które w przypadku oświetlenia centralnego pozostałyby ocienione.

Lampki punktowe możemy ustawić w różnych miejscach, w zależności od naszych preferencji. Najczęściej są to okolice wanny, kabiny prysznicowej, lustra, drzwi, szafek na kosmetyki oraz ręczniki. Oświetlenie punktowe jest przy tym bardziej klimatyczne i może spotęgować odczucia relaksu w czasie długich kąpieli.