Praca Pszczyna Praca Pszczyna
POLUB NAS NA FACEBOOKU
Filtry
-
-

Na jakie poduszki dekoracyjne postawić?

Materiał partnera:

Właściwie dobrane poduszki dekoracyjne zapewniają odpowiedniej jakości relaks i jednocześnie mogą odświeżyć ogólny wygląd salonu lub sypialni.

Właściwie dobrane poduszki dekoracyjne zapewniają odpowiedniej jakości relaks i jednocześnie mogą odświeżyć ogólny


Powinny spełniać obie funkcje, na szczęście w asortymencie sklepu internetowego Artyferia.pl znajdują się egzemplarze, obok których nie można przejść obojętnie. W większości są to ręcznie wykonane poduszki dekoracyjne, co znacząco wpływa na ich atrakcyjność, zwłaszcza że powstają z pasji rękodzielników.

Kryteria wyboru poduszek dekoracyjnychPoduszki dekoracyjne powinny mieć przede wszystkim odpowiedni rozmiar, zwłaszcza jeśli mają zdobić co najmniej trzy-osobową sofę lub kanapę. W takim przypadku wystarczające są poduszki o wymiarach 50x50 centymetrów, dzięki temu zostają zachowane właściwe proporcje miejsc wypoczynkowych. Większe poduszki dekoracyjne są dedykowane większym meblom, gdyż na pewno ich nie przytłoczy, a uwydatni dużą powierzchnię. Kolejnym kryterium jest oczywiście kształt - najczęściej kwadratowy lub prostokątny - wybór w tej kwestii jest uzasadniony najczęściej względami zdrowotnymi. Prostokątne poduszki dekoracyjne idealnie sprawdzą się jako podparcie dla niższych odcinków kręgosłupa i szyi, gdyż są wyższe. Natomiast w celu ulgi na bolący odcinek lędźwiowy kręgosłupa, poleca się poduszki w kształcie walca. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, by zróżnicować wybierane rodzaje poduszek dekoracyjnych, zwłaszcza dla osób, które lubią nowoczesne rozwiązania i nie ograniczają swoich wyborów do takich samych produktów. Równie ważny jest zastosowany materiał na poduszki dekoracyjne, który znacząco wpływa na jakość i estetykę takich produktów. Czasami producenci łączą ze sobą kilka materiałów, co dodaje oryginalności i funkcjonalności takim projektom.

podszuki-dekoracyjne-ozdobne


Znaczenie materiałów i kolorów poduszek dekoracyjnychNajczęściej stosowanym materiałem do szycia poduszek dekoracyjnych w Artyferia.pl jest bawełna, która charakteryzuje się miękkością w dotyku i szybkością schnięcia po wybraniu. Jest nieco mniej trwała od poliestru, jednak bawełnę łatwo się prasuje i wygląda bardzo naturalnie. Poliester natomiast jest wytrzymały i łatwy w czyszczeniu, dlatego poduszki dekoracyjne w powstałe z tego materiału cieszą się dużą popularnością. Dla zwolenników naturalnych materiałów poleca się zakup głównie poduszek z lnu, mimo wysokich cen warto się na to zdecydować zwłaszcza w mieszkaniach urządzonych w stylu rustykalnym. Równie drogie są poduszki dekoracyjne uszyte z jedwabiu, są bardzo miękkie i delikatne, jednak bardzo wysoki koszt może niektóre osoby skutecznie zniechęcić. Osoby, które urządziły swoje sypialnie w nowoczesnym stylu często decydują się na poduszki dekoracyjne powstałe z aksamitu, które wymagają szczególnie delikatnej pielęgnacji. Tylko wówczas możliwe jest zachowanie miękkości i delikatności tkaniny. W zakresie doboru poduszek liczy się również kolorystyka, która stanowi kwestię całkowicie indywidualną, gdyż każdy ma inny gust i urządzone sypialnie w odmienny sposób. Można postawić na kontrast lub stuprocentowe dopasowanie do innych elementów wyposażenia.