Filtry
-
-

Pierwsza Dzielnica: nowe mieszkania w Katowicach dla wymagających nabywców

Materiał partnera:

Rynek mieszkaniowy w Katowicach jest w rozkwicie. Pomimo ciągłego wieszczenia załamania w branży deweloperskiej, ceny nieruchomości cały czas idą w górę i nic nie zwiastuje, aby miało się to w najbliższej przyszłości zmienić. Prywatni inwestorzy planujący zakup nowego mieszkania w Katowicach nie powinni zwlekać z podjęciem decyzji, ponieważ te najatrakcyjniejsze lokale bardzo szybko znajdują nabywców. Dokładnie tak, jak ma to miejsce w przypadku Pierwszej Dzielnicy, nowej inwestycji w portfolio śląskiego dewelopera TDJ Estate. Osiedle nieprzypadkowo cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród nabywców, zwłaszcza tych, którzy mają sprecyzowane oczekiwania i szukają nie tyle zwykłej nieruchomości, co bardzo komfortowego miejsca do życia.

Pierwsza Dzielnica: nowe mieszkania w Katowicach dla wymagających nabywców


Mieszkanie, które idealnie zgrywa się z rytmem życia domownikówZakup nowego mieszkania to bardzo odpowiedzialna decyzja, którą trzeba dokładnie przemyśleć. Wiele osób popełnia tutaj jednak klasyczny błąd polegający na całkowitym skupieniu się na cenie nieruchomości. Jest to po części zrozumiałe, szczególnie w sytuacji, gdy zakup ma być finansowany kredytem hipotecznym. Atrakcyjna cena szybko może jednak odejść w zapomnienie, gdy okaże się, że mieszkanie pod wieloma względami nie spełnia oczekiwań właścicieli.

Wybierając mieszkanie zbyt często zapominamy, że będziemy w nim spędzać dużą część doby, w dodatku przez wiele kolejnych lat. Warto zatem zadbać o to, aby nieruchomość była nie tylko funkcjonalna, miała odpowiedni metraż i mieściła się w budżecie. Liczy się także to, czy rzeczywiście stworzy ona mieszkańcom warunki do wygodnego życia - zwłaszcza w tak szybkich, stresujących czasach.

Nad tą kwestią głęboko pochylili się twórcy osiedla Pierwsza Dzielnica - zarówno deweloper, jak i współpracujące z nim biuro architektoniczne odpowiedzialne za projekt. Celem od początku było stworzenie nie kolejnego osiedla z ładnymi budynkami i przestronnymi mieszkaniami, ale przyjaznej przestrzeni, która zapewni mieszkańcom wszystko, czego potrzebują, by mieć więcej czasu dla siebie i swoich najbliższych.

Odpoczynek i zabawa zamiast stania w korkachWiele osób doświadczyło już problemu, jakim jest sytuacja, w której zakupiona nieruchomość kompletnie nie przystaje do ogólnie rozumianego stylu życia właścicieli. Możemy to pokazać na przykładzie pary, która chętnie korzysta z kultury, często wychodzi do restauracji i klubów, uwielbia spotykać się ze znajomymi. Oboje są bardzo przyzwyczajeni do wygód miasta, preferują poruszanie się po nim rowerem czy komunikacją publiczną, nie znoszą natomiast tracić czasu w korkach.

Para ta podjęła decyzję o zakupie mieszkania w jednej z sąsiadujących z miastem gmin. Dlaczego? Bo było taniej, a i projekt prezentował się bardzo ciekawie. Wszystko to przestało mieć znaczenie, gdy z powodu znacznej odległości od centrum miasta partnerzy mają dla siebie znacznie mniej czasu. Wychodzą do pracy wcześnie, żeby zdążyć przed porannymi korkami. Wracają wieczorem, bo niestety w tych korkach utknęli. Wyjście do klubu nagle stało się niemalże wyprawą, wymagającą dokładnego planowania i uzbierania budżetu na taksówkę (bo do gminy dojeżdża tylko jeden autobus, w dodatku rozkład kończy się o 23).

W tej wyimaginowanej scenie z pewnością odnalazłoby się mnóstwo osób, które nie chcą ponownie popełnić takiego błędu. I właśnie z myślą o nich TDJ Estate realizuje osiedle Pierwsza Dzielnica. Te nowe mieszkania w Katowicach mają być idealnym wyborem dla nabywców, którzy chcą żyć po swojemu, korzystać z dostępnych na wyciągnięcie ręki udogodnień, cieszyć się drobnymi przyjemnościami, móc odpoczywać z bliskimi, a nie stojąc w korkach czy przesiadając się z jednego autobusu do drugiego.

Osiedle Pierwsza Dzielnica najlepiej charakteryzuje słowo „wygoda”To przestrzeń mieszkalna nastawiona właśnie na to, aby jej użytkownikom niczego nie brakowało - a przede wszystkim czasu. Z tego powodu deweloper zdecydował się wyposażyć osiedle w szereg bardzo komfortowych, a zwykle pomijanych rozwiązań, jak chociażby bawialnia (po co zamykać się z dziećmi w mieszkaniu, skoro można je integrować z maluchami sąsiadów?), pralnia czy szczególnie interesująca strefa coworkingowa. Z pewnością będą z niej korzystać nie tylko osoby pracujące zdalnie, ale także chcące zrobić sobie „leniwy” dzień bez wychodzenia do biura, ale z ciągłym dostępem do wygodnej przestrzeni do pracy.

Warto również podkreślić bardzo atrakcyjną lokalizację osiedla. Zespół mieszkaniowy powstaje przy ulicy Góreckiego, nieopodal dzielnicy Koszutka - to katowickie śródmieście, w bezpośredniej bliskości Strefy Kultury. Lokalizacja zapewnia bezproblemowy dostęp do dobrze rozwiniętej komunikacji publicznej, terenów rekreacyjnych dla całej rodziny, sklepów, punktów usługowych, klubów, restauracji, placówek oświatowych - są to prozaiczne, ale niezwykle potrzebne udogodnienia.

Pierwsze mieszkania na osiedlu Pierwsza Dzielnica zostaną oddane do użytku w III kwartale 2021 roku. Biuro sprzedaży mieści się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym przy pl. Sławika i Antalla 1. Więcej szczegółów na temat inwestycji można znaleźć na stronie internetowej www.pierwszadzielnica.pl.