Praca Pszczyna Praca Pszczyna
POLUB NAS NA FACEBOOKU
Filtry
-
-

Planowanie remontu. Od pomysłu po wykonanie

Materiał partnera:

Remont to trudne wyzwanie. Problemy mogą wiązać się nie tylko z samym przeprowadzeniem prac - nawet, jeśli powierzamy je specjalistycznej ekipie - ale też z ich zaplanowaniem oraz zaprojektowaniem nowo aranżowanego mieszkania. To niełatwe zadanie - wymaga bowiem nie tylko wyczucia, ale też znajomości rynku, obecnych trendów oraz zasad rządzących pracami wykończeniowymi. Zlekceważenie konieczności sporządzenia odpowiedniego planu skutkuje trudnościami spotykającymi nas podczas przeprowadzania remontu, a nawet niemożliwością jego terminowego ukończenia.

1. Remont mieszkania - zacznij od sporządzenia projektu
2. Nowoczesny design łazienki - czemu jest tak ważny?
3. Meble na wymiar - czy warto zdecydować się na to rozwiązanie?
4. Drzwi i okna. Na którą z dostępnych opcji się zdecydować?

To zresztą nie jedyny powód, dla którego przed rozpoczęciem remontu warto wszystko dokładnie zaplanować i postarać się o atrakcyjny projekt odświeżonego mieszkania. Jeśli to ostatnie zadanie powierzymy profesjonalnemu architektowi wnętrz, zyskamy pewność, że całe mieszkanie będzie nie tylko pięknie się prezentowało, ale też że jego eksploatacja będzie bezproblemowa i przyjemna. Jak jednak przygotowania do remontu wyglądają w praktyce?

Remont mieszkania - zacznij od sporządzenia projektuWszystkie remonty warto zacząć od sporządzenia listy prac, które muszą być wykonane oraz niezbędnych do nich materiałów, narzędzi i sprzętów. Taki spis możemy jednak zrobić dopiero wtedy, gdy dokładnie wiemy, jaki efekt chcemy osiągnąć i jak bardzo zaawansowane będą to prace. Tu dochodzimy do chyba najtrudniejszego punktu - a więc zaprojektowania nowego mieszkania.

Pamiętajmy, że pomieszczenia domu muszą nie tylko świetnie wyglądać. Powinny również być w pełni funkcjonalne. Osiągnięcie równowagi między oboma czynnikami wymaga ogromnego wyczucia i estetycznego zmysłu połączonego z wiedzą, doświadczeniem oraz znajomością wnętrzarskich trendów. Bez tego trudno będzie wykonać dobry projekt. Nie warto więc podejmować samodzielnych prób - lepiej zrobimy od razu kontaktując się ze specjalizującym się wnętrzach architektem. Z pomysłem naszego autorstwa i jego umiejętnościami łatwiej będzie nam osiągnąć upragniony cel. Dobry projekt możemy zamówić między innymi odwiedzając takie miejsca jak Galeria wnętrz Warszawa Domo Strefa.

Linkhouse


Nowoczesny design łazienki - czemu jest tak ważny?Przy aranżacji mieszkania nie powinniśmy zaniedbywać żadnego wnętrza, bo każde z nich będzie wpływało na to, jak wydajny będzie nasz wypoczynek, co bezpośrednio wpłynie na codzienne samopoczucie. Szczególną uwagę powinniśmy poświęcić jednak dwóm pomieszczeniom - kuchni i łazience. Najbardziej niebezpiecznym czynnikiem, z jakim stale stykają się elementy ich wyposażenia oraz znajdujące się tam sprzęty jest wilgoć. W kuchni dochodzi do niej rozgrzany tłuszcz, pryskające potrawy i spadające podczas przygotowania resztki żywności.

Najlepszym sposobem na wykończenie ścian w kuchni i łazience są płytki ceramiczne. Dobrze dobrane do danego wnętrza świetnie wyglądają, ale też są odporne na rozwój pleśni, wilgotnienie czy korozję. Poza tym bardzo łatwo jest utrzymać je w czystości, co w pomieszczeniach o zwiększonym ryzyku problemów natury higienicznej ma kluczowe znaczenie. Projekt takiego wnętrza możemy zamówić korzystając z oferty przygotowanej przez Salon łazienek Warszawa, gdzie kupimy również niezbędne materiały i sprzęty.

Meble na wymiar - czy warto zdecydować się na to rozwiązanie?Aranżacja pozostałych pomieszczeń również może być źródłem sporych problemów. Na te powinniśmy przygotować się szczególnie, jeśli aranżowane wnętrze nie należy do największych. By optymalnie wykorzystać całą dostępną przestrzeń, warto zdecydować się na meble na wymiar. Dotyczy to nie tylko salony i sypialni, ale także pozostałych pomieszczeń. Wykonane na zamówienie meble do łazienki czy do kuchni sprawią, że te wnętrza będą znacznie bardziej funkcjonalne i wygodne.

Osobna kwestia to podłogi. Wśród klientów z niego większym budżetem niesłabnącą od lat popularnością cieszą się podłogi drewniane. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu, a wykonane z drewna parkiety mają wiele zalet. Najważniejszą wśród nich jest z całą pewnością wygląd. W zależności od rodzaju wykończenia oraz gatunku drewna, który posłużył do ich produkcji, mogą one świetnie komponować się z klasycznymi wnętrzami lub wystrojem mieszkań zaaranżowanych na nowoczesną modłę. Dość łatwo dostępne drewno egzotyczne, dzięki wysokiej odporności na wilgoć i inne niekorzystne warunki może ponadto być użyte także w pomieszczeniach, w których dotąd używaliśmy jedynie płytek bądź wykładzin - w kuchni i łazience. Szeroki wybór podłóg drewnianych oferuje Centrum wnętrz.

Drzwi i okna. Na którą z dostępnych opcji się zdecydować?Bez względu na to, o które pomieszczenie chodzi, przy remoncie warto rozważyć wymianę okien i drzwi. Na taki krok powinniśmy zdecydować się przede wszystkim, jeśli te są już stare i w kiepskim stanie technicznym. Szczególnie dużo korzyści osiągniemy wymieniając okna i drzwi zewnętrzne, które w ogromnym stopniu odpowiadają za straty cieplne w mieszkaniu.