Praca Pszczyna Praca Pszczyna
POLUB NAS NA FACEBOOKU
Filtry
-
-

Jakie wybrać szkło do drzwi prysznicowych?

Materiał partnera:

Szklane drzwi prysznicowe nie tylko zapewniają wysokie walory estetyczne, ale również stanowią o lepszej jakości kabiny prysznicowej i przedłużają jej trwałość. Szkło do drzwi prysznicowych, podobnie jak inne elementy natrysku, powinno być w odpowiedni sposób zabezpieczone.

Jakie wybrać szkło do drzwi prysznicowych?


Większa wytrzymałość i estetyka szklanych drzwi prysznicowych to nie jedyne korzyści, jakimi mogą cieszyć się ich użytkownicy. Szkło pomaga rozjaśnić i rozświetlić pomieszczenie, co jest szczególnie istotne w przypadku małych łazienek.

Jakie powinno być szkło do drzwi prysznicowych?Jedną z najważniejszych cech szkła wykorzystywanego do drzwi prysznicowych jest jego dostosowanie do specyficznych warunków. Woda, kamień i osady z mydła są głównymi czynnikami, z powodu których wybór zwykłego, nieprzetworzonego szkła do drzwi prysznicowych nie jest najlepszym pomysłem. Wszystkie elementy kabiny prysznicowej, w tym również szkło, powinny być zabezpieczone przed korozją oraz osadzaniem się kamienia i osadu z mydła. Parametry szkła w tym zakresie można poprawić, nakładając na nie specjalną powłokę antykorozyjną, która - nie zmniejszając przezierności szyby - minimalizuje osadzanie się na niej kamienia i ułatwia czyszczenie powstałych zabrudzeń. Innowacyjnym rozwiązaniem w tym zakresie jest szkło timeless, którego powierzchnia jest zabezpieczona za pomocą nowatorskiej metody magnetronowego nakładania warstwy tlenków metali. Dzięki nowoczesnej technologii szkło zachowuje w pełni swoją przejrzystość, ale jest równocześnie odporne na korozję i kamień, ponieważ dzięki nałożonej powłoce woda nie osadza się na drzwiach, ale spływa po powierzchni szkła. Odpowiednio pielęgnowane szkło zachowuje estetyczny wygląd i najlepszą jakość przez wiele lat - producent udziela 10-letniej gwarancji. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla drzwi kabin i parawanów prysznicowych oraz nawannowych.

Szkło hartowane do kabiny prysznicowejHartowanie to proces podnoszenia parametrów wytrzymałościowych szkła, dzięki czemu staje się ono bardziej odporne na nagłe zmiany temperatury oraz uszkodzenia mechaniczne. Hartować można praktycznie każde szkło, które jest zamówione na wymiar - szyba po hartowaniu nie nadaje się do dalszej obróbki, nie można w niej również nawiercać otworów. Ze względów bezpieczeństwa warto zdecydować się na szkło hartowane do drzwi prysznicowych. Wykazuje ono pięciokrotnie większą wytrzymałość niż szkło niepoddane procesowi hartowania, a w przypadku ewentualnego stłuczenia rozpada się na kawałki o nieostrych, obłych krawędziach, którymi zdecydowanie trudniej się skaleczyć. W kabinach prysznicowych takie zabezpieczenie ma szczególnie duże znaczenie z uwagi na bezpieczeństwo osób, które z niej korzystają.

Warto również pamiętać o aspekcie estetycznym. Szkło do drzwi prysznicowych wcale nie musi być przezroczyste. Można zdecydować się na szyby satynowe, barwione w masie lub ornamentowe. W nowoczesnych aranżacjach kabina prysznicowa pełni również funkcję dekoracyjną, dlatego powinna być dopasowana do stylu i wystroju wnętrza łazienki. Szeroka oferta producentów szkła z całą pewnością ułatwi wybór najlepszego rozwiązania.