POLUB NAS NA FACEBOOKU
Filtry
-
-

Nowe mieszkania w Katowicach sprzedają się jak świeże bułeczki. Na co zwracają uwagę nabywcy?

Materiał partnera:

W Katowicach buduje się bardzo dużo, co jest odpowiedzią na wciąż ogromne potrzeby rynku. Stolica Górnego Śląska przyciąga nowych mieszkańców atrakcyjnymi zarobkami, świetnie rozwiniętą infrastrukturą oraz szerokim dostępem do rozrywek. Efekt jest taki, że najatrakcyjniejsze nowe mieszkania w Katowicach sprzedają się na pniu. Szczególnym zainteresowaniem potencjalnych nabywców cieszy się jedna z aktualnie realizowanych inwestycji. Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej jej atutom.

Nowe mieszkania w Katowicach


Nowe mieszkania na katowickim osiedlu WitosaOsiedle Witosa to jeden z najciekawszych obszarów na mapie Katowic. Przyciąga tym, że wszędzie jest stamtąd blisko. Mieszkańcy mają przy tym zapewniony bliski kontakt z naturą, co jest dziś jednym z ważniejszych kryteriów wyboru miejsca do życia.

Na osiedlu Witosa w Katowicach powstaje wiele nowych mieszkań, a jedną z tych inwestycji, które budzą duże zainteresowanie nabywców, jest Bardowskiego 1. To kameralne osiedle, na które składają się cztery budynki ze 150 mieszkaniami. W czasach, gdy deweloperzy stawiają na znacznie większe projekty, Bardowskiego 1 może uchodzić za ewenement. Nie dziwi zatem, że inwestycja przyciąga osoby chcące zamieszkać z dala od zgiełku i poza betonowymi enklawami.

Świetny dojazdOsoby szukające nowego mieszkania w Katowicach zawsze zwracają baczną uwagę na kwestie logistyczne. To kolejny argument na korzyść osiedla Witosa i budowanego tam osiedla Bardowskiego 1. Inwestycja wyróżnia się tym, że jest znakomicie skomunikowana z centrum stolicy Górnego Śląska. Dojazd do najważniejszych punktów miasta zajmuje kilkanaście minut, również w godzinach szczytu. Wystarczy skorzystać z Drogowej Trasy Średnicowej. Nieopodal osiedla przebiega również katowicki odcinek autostrady A4.

Mieszkańcy, którzy z wyboru lub z konieczności rezygnują z jazdy własnymi samochodami, również nie będą mieli na co narzekać. W bezpośredniej bliskości inwestycji znajdują się przystanki komunikacji publicznej. Do tego dochodzi rozległa sieć ścieżek rowerowych. To ważne, aby nawet mieszkając w pięknych okolicznościach przyrody, móc korzystać z wygody oferowanej przez miejską infrastrukturę.

Koszty utrzymania mieszkania: bardzo ważny czynnik decyzyjnyZakup nowego mieszkania w Katowicach - czy to za gotówkę, czy z wykorzystaniem kredytu bankowego - zawsze jest bardzo dużym obciążeniem dla inwestora. Stąd zachwyty nad nowoczesną architekturą i znakomitym usytuowaniem w końcu muszą ustąpić miejsca chłodnej kalkulacji. Rozsądny inwestor weźmie pod uwagę nie tylko cenę za metr kwadratowy, ale także przewidywalne koszty utrzymania lokalu.

Bardowskiego 1 również pod tym względem wyróżnia się na tle innych inwestycji mieszkaniowych realizowanych w Katowicach. To kameralne osiedle jest budowane z wykorzystaniem bardzo nowoczesnych, energooszczędnych materiałów. Przełoży się to na niskie koszty ogrzewania lokali oraz wysoki komfort termiczny mieszkańców o każdej porze roku. Dodatkowo mieszkania są prawidłowo usytuowane względem stron świata, dzięki czemu wykorzystają potencjał światła słonecznego - w końcu to darmowa energia.

Osoby szukające nowego mieszkania w Katowicach szczególną uwagę zwracają na lokale bezczynszowe. Inwestorzy nie chcą już ponosić wysokich kosztów stałych w postaci czynszu wpłacanego do spółdzielni czy wspólnoty mieszkaniowej. Wszystkie lokale znajdujące się na miniosiedlu Bardowskiego 1 są zwolnione z tej opłaty, co automatycznie i odczuwalnie obniża wydatki lokatorów.

Miejsce dla rodzin i osób aktywnychNajwiększą grupę nabywców nowych mieszkań w Katowicach stanowią oczywiście rodziny z dziećmi. Dla nich kluczowe kryteria wyboru inwestycji to: bliskość szkół, przedszkoli, przychodni, placów zabaw i miejsc spacerowych oraz bezpieczeństwo. Bardowskiego 1 w 100% odpowiada na te oczekiwania.

W zasięgu kilku minut spacerem od miniosiedla znajdują się szkoły i przedszkola (jedno z oddziałami integracyjnymi), apteki, ośrodki zdrowia i sklepy. Atutem tej inwestycji będzie atrakcyjny plac zabaw, zarezerwowany wyłącznie dla mieszkańców.

W bezpośrednim otoczeniu Bardowskiego 1 znajduje się mnóstwo terenów rekreacyjnych. Bardzo ciekawym pomysłem na spędzenie rodzinnego popołudnia będzie wybranie się do oddalonego o zaledwie 3 kilometry Parku Śląskiego (jeden z największych parków miejskich w Europie).

Nowoczesna, funkcjonalna zabudowaOtoczenie budynków jest oczywiście ważne, jednak największy wpływ na ostateczną decyzję inwestorów ma standard i układ lokali mieszkalnych. Pod oboma względami Bardowskiego 1 spełni oczekiwania nawet bardzo wymagających nabywców.

Deweloper, TDJ Estate, zatrudnił renomowane biuro architektoniczne, które przygotowało projekt doskonale wpisujący się w najnowsze trendy w dziedzinie designu i funkcjonalności. Wszystkie mieszkania mają własne balkony lub tarasy, a te znajdujące się na parterze - ogródki. Lokale będą wyposażone w energooszczędną stolarkę okienną i wideodomofony. W każdym budynku znajdzie się także winda.

Bardowskiego 1 to przykład inwestycji, która została zaprojektowana z myślą o maksymalnym komforcie i bezpieczeństwie. Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, iż rozwiązania deweloperskie, które do niedawna były uznawane za luksusowe, dziś są już oferowane w bardzo przystępnej cenie.