POLUB NAS NA FACEBOOKU
Filtry
-
-

W Zabrzu powstają nowe mieszkania. Zielona Dolina to idealne miejsce dla szukających spokoju

Materiał partnera:

Śląska firma deweloperska TDJ Estate rozpoczyna nową inwestycję, która powinna idealnie trafić w potrzeby osób marzących o zamieszkaniu w spokojnej, bezpiecznej i atrakcyjnej okolicy. Nowe mieszkania na osiedlu Zielona Dolina powstaną w Zabrzu przy ulicy Łąkowej. Postanowiliśmy sprawdzić najważniejsze atuty tej inwestycji i już wiemy, że będzie się ona cieszyć dużym zainteresowaniem na rynku mieszkaniowym.

W Zabrzu powstają nowe mieszkania. Zielona Dolina


Dogodna lokalizacjaNowe mieszkania w ramach inwestycji Zielona Dolina bez wątpienia odpowiedzą na oczekiwania nabywców, którzy z jednej strony chcą zachować bliski kontakt z miastem, a z drugiej marzą o tym, by zamieszkać w otoczeniu zieleni. Deweloperowi udało się znaleźć miejsce łączące w sobie zalety miejskich wygód oraz wiejskiej sielanki.

Osiedle Zielona Dolina powstanie przy ulicy Łąkowej w Zabrzu, czyli w północnej części miasta graniczącej z Gliwicami oraz Szałszą. Jest to bardzo atrakcyjny teren, gwarantujący dużą swobodę w zakresie komunikacji z centrum Zabrza czy Gliwic. W pobliżu znajduje się pętla tramwajowa oraz przystanek autobusowy. Zmotoryzowanych mieszkańców zainteresuje szybki i wygodny dostęp do autostrady A1 (zaledwie 10 minut jazdy).

Kameralna inwestycja mieszkaniowaJednym z charakterystycznych trendów na rynku mieszkaniowym jest to, że deweloperzy zaczynają stawiać na kameralne osiedla, których atutem jest cisza, spokój, duża swoboda oraz minimalna ingerencja w otaczający krajobraz. Nowe mieszkania na osiedlu Zielona Dolina w Zabrzu są tego bardzo dobrym przykładem.

Inwestycja ma kameralny charakter. W pierwszym etapie zaplanowano budowę tylko trzech budynków o czterech kondygnacjach, w których znajdzie się łącznie 80 mieszkań. Nieco później powstanie jeszcze jeden budynek z lokalami usługowymi na parterze. To głęboki ukłon w stronę lokalnego biznesu, a także świetne rozwiązanie dla samych mieszkańców, którzy będą mieć dostęp np. do sklepów czy usług beauty dosłownie na wyciągnięcie ręki. W przyszłości inwestor pragnie rozbudować osiedle nie tracąc jednak jego pierwotnego charakteru.

Przyglądając się wizualizacjom nowego osiedla nie sposób pozbyć się wrażenia, że deweloper chce osiągnąć efekt małomiasteczkowości - w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Takie inwestycje są obecnie bardzo poszukiwane, ponieważ coraz więcej osób ma dość mieszkania w zgiełku i smogu. Zielona Dolina to swoisty pomost między wielkomiejską infrastrukturą a wiejskim błogostanem. Osiedle będzie sprzyjać odpoczynkowi, zwłaszcza na świeżym powietrzu, do czego zachęcają liczne tereny rekreacyjne.

Zamieszkać blisko naturyJeszcze do niedawna na zrealizowanie tej wizji mogły sobie pozwolić wyłącznie osoby, które zdecydowały się wybudować lub kupić dom na obrzeżach miasta. Nowe mieszkania Zielona Dolina są jednak dowodem na to, że także mniej majętni inwestorzy są w stanie spełnić swoje marzenia o życiu w otoczeniu niemalże dziewiczej przyrody.

Zielona Dolina powstaje w jednym z najbardziej urokliwych zakątków Zabrza. Łatwo można tam zapomnieć, że wciąż znajdujemy się w granicach sporego miasta i jednej z największych aglomeracji w Polsce. Mieszkańcy nowego osiedla będą mogli korzystać z licznych, naturalnych atrakcji, by wymienić chociażby Potok Mikulczyckiego, do którego można się łatwo dostać na rowerze. Podobnie zresztą jak do pobliskiego Kąpieliska Leśnego w Zabrzu czy Klubu Jeździeckiego Nowy Dwór w Szałszy.

Zielona Dolina to bez wątpienia bardzo ciekawy adres dla osób aktywnych, które uprawiają sport i chcą to robić w komfortowych warunkach, oddychając przy tym dobrym powietrzem. Pobliskie tereny sprzyjają bieganiu, spacerom, nordic walking, jeździe na rowerze. Osiedle zostało zaprojektowane w taki sposób, aby było przyjazne rodzinom z dziećmi oraz seniorom.

Wysoki standard wykonania


Nowe mieszkania w ramach osiedla Zielona Dolina buduje znana na śląskim rynku firma deweloperska TDJ Estate. Jej poprzednie realizacje cieszyły się dużą popularnością, głównie z tego powodu, że oferowały bardzo dobrą jakość w atrakcyjnej cenie. Deweloper zapowiada, że dokładnie tak samo będzie w przypadku jego najnowszej inwestycji.

Mieszkania będą ogrzewane gazem ziemnym (w lokalach znajdą się nowoczesne, ekologiczne piece dwufunkcyjne), co gwarantuje niskie koszty i całkowitą bezobsługowość. Warto zwrócić uwagę na wentylację mechaniczną wywiewną, która rozwiązuje problem podwyższonej wilgotności w łazience i kuchni.

W cenie mieszkania nabywcy otrzymają również kompletne instalacje grzewcze oraz elektryczne zakończone standardowym osprzętem. Dodatkowo deweloper wykona instalację domofonową, zwiększającą bezpieczeństwo i komfort mieszkańców.

Całe osiedle Zielona Dolina zostało zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami architektonicznymi. Wyróżnia się minimalistycznym, bardzo nowoczesnym designem. Na terenie inwestycji nie zabraknie placu zabaw oraz brukowanych ścieżek i - jak przystało na nazwę osiedla - zielonych miejsc do rekreacji.

Nowe mieszkania na osiedlu Zielona Dolina mają być przekazane nabywcom w III kwartale 2020 roku. Na terenie inwestycji działa już biuro sprzedaży, w którym można uzyskać więcej informacji na temat osiedla oraz cen mieszkań.