- Udostępnij ()
- Wydrukuj
- Dodano: 3 lipca 2026
- Wyświetleń: 341
Sprzedam: Działka - budowlana
990 000 zł, 68 zł / m2, 14593 m2, Jasienica - Roztropice
12 zdjęć
Na sprzedaż wyjątkowo położona, malownicza i sielankowa działka siedliskowa, czy jak kto woli – budowlano-rolna, z leśnym akcentem.
Położona tak jak trzeba – na uboczu, z dala od wszelkich uciążliwości typu główne i głośne trasy przelotowe, przemysł czy nawet inna uciążliwa działalność rolnicza. Ale do cywilizacji też nie jest daleko w razie potrzeby! W sąsiedztwie jedynie luźno rozproszona zabudowa jednorodzinna i siedliskowa. Ale przede wszystkim przyroda. Dojazd jest jednak całkiem dogodny, niedługim odcinkiem drogi utwardzonej od lokalnej drogi asfaltowej.
W granicach działki dostępna jest sieć energetyczna i gazociąg, w nieznacznej odległości przy drodze dojazdowej jest wodociąg.
Przede wszystkim działka położona jest na wysokim względem okolicy wzniesieniu, skąd rozciągają się szerokie widoki w południową stronę na Beskidy. Mimo położenia na wspomnianym wyniesieniu oraz sporego rozmiaru, działka jest niemal płaska – jej nachylenie jest minimalne, niemal pomijalne, a dopiero na fragmencie leśnym robi się wyraźne. A co najważniejsze – jest to ekspozycja południowa, dobrze nasłoneczniona.
Zdecydowaną większość posesji – 1,31 ha – stanowi grunt o przeznaczeniu rolniczym z wyraźnym dopuszczeniem zabudowy siedliskowej o dość wysokiej wręcz intensywności. Przy nabywanym areale uzyskanie zgody na ten rodzaj zabudowy nie będzie stanowić przeszkody nawet dla kogoś kto do tej pory rolnikiem nie był. Liczyć się jedynie należy z tym, że jeśli nabywca nie posiada statusu rolnika indywidualnego, to musi uzyskać zgodę KOWR na samo nabycie. W przypadku tego typu nieruchomości jest to czysta formalność, w której oczywiście skutecznie pomagamy.
Pozostały fragment – 14 arów – to las w najczystszej postaci...
Zapraszam do kontaktu!
SADYBA – NIERUCHOMOŚCI OSOBLIWE
Adrian Poznachowski
43-200 Pszczyna, ul. ks. bp. Bogedaina 5/4
+48 660 520 310
poznachowski@gmail.com
Kontakt
- Udostępnij ()
- Wydrukuj
- Dodano: 3 lipca 2026
- Wyświetleń: 341