POLUB NAS NA FACEBOOKU
Filtry
-
-

Mały salon z aneksem kuchennym

Materiał partnera:

Niewielki metraż mieszkania, który jest dziś często spotykany, wiąże się bezpośrednio z mniejszymi kosztami zakupu lokalu oraz niższymi nakładami na jego urządzenie. Nierzadko stajemy przed problemem, w jaki sposób zaprojektować układ mieszkania, aby niewielka przestrzeń była funkcjonalna i estetyczna.

Mały salon z aneksem kuchennym


Jedną z metod jest łączenie powierzchni np. salonu i kuchni. Dzięki temu mieszkanie staje się bardziej przestronne, a odpowiednie zaplanowanie wystroju wnętrz, spowoduje, że będzie miejscem ciepłym i klimatycznym. Jak więc powiązać mały salon z aneksem kuchennym?

Otwarta przestrzeńJak wspomnieliśmy na początku, łączenie pomieszczeń sprawia, że mieszkanie staje się bardziej przestronne. Nie można zapominać, iż aneksy kuchenne bywają często ślepe, czyli nie posiadają okna. Dzięki połączeniu ich z niewielkim salonem zyskujemy naturalne oświetlenie wnętrza, co nie jest bez znaczenia w zakresie komfortu korzystania z kuchni.

Należy jednak pamiętać, iż kuchnia i salon stanowią pomieszczenia o różnym przeznaczeniu. Mimo ich fizycznego połączenia warto zadbać o zróżnicowanie choćby rodzajem podłogi, aby wyznaczyć strefę roboczą i miejsce odpoczynku. Wykorzystując pożyczki pozabankowe, dobrze jest skorzystać z pomocy architekta wnętrz, który profesjonalnie doradzi nam, jak dopasować wystrój mieszkania, aby aneks kuchenny był ozdobą salonu, a nie szpecącym zakamarkiem.

Aranżacja aneksu kuchennegoNiewątpliwie jedną z najważniejszych rzeczy jest odpowiednia aranżacja aneksu. Niezbędne będzie zakupienie mebli przygotowanych na wymiar, aby kuchenna przestrzeń robocza była estetyczna i funkcjonalna. Pożyczki pozabankowe pozwolą na wykonanie szafek w eleganckiej kolorystyce i z materiału charakteryzującego się oryginalną fakturą.

Aby należycie zadbać o estetykę pomieszczenia, musimy zdecydować się na meble jasne oraz zabudowę wszystkich sprzętów kuchennych. Dzięki temu uzyskamy spójną architektonicznie przestrzeń roboczą, która będzie łączyć się z eleganckim stylem salonu. Warto pamiętać, iż nawet na niewielkiej powierzchni aneksu, musimy postarać się o wydzielenie strefy gotowania, przechowywania i zmywania. Pozwoli to na stworzenie ergonomicznego miejsca przygotowywania posiłków.

Sprzęty kuchenneJednym z ograniczeń, z jakim spotkamy się w przypadku aneksu kuchennego, jest niewielka przestrzeń na umieszczenie niezbędnych sprzętów kuchennych. Musimy wybrać lodówkę, kuchenkę, czy zmywarkę mieszczącą się z powodzeniem w projektowanej zabudowie. Pomocne w tym zakresie będą pożyczki pozabankowe, które umożliwią zakup sprzętu markowego, dopasowanego do naszych potrzeb.

Zabudowa wszystkich elementów wyposażenia pozwoli także na zachowanie estetyki połączonych pomieszczeń oraz uzyskanie dodatkowej powierzchni roboczej, co w przypadku niewielkich pomieszczeń, jest niezwykle istotne. Warto wybierać sprzęty podblatowe, które mimo swoich niewielkich rozmiarów, idealnie będą spełniać swoje funkcje.

Urządzając niewielką przestrzeń i decydując się na wydzielenie w ramach salonu aneksu kuchennego, musimy właściwie zaplanować powierzchnię tak, aby była ona jednocześnie funkcjonalna i estetyczna. Konieczna jest odpowiednia zabudowa meblowa oraz motyw przewodni wystroju, łączący funkcje użytkowe z elegancją. Właściwe zaprojektowanie wspólnej przestrzeni, pozwoli na stworzenie eleganckiego, stylowego i funkcjonalnego wnętrza.